جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی

اگر بینی شما دارای غضروف های محکمی باشد و پوست آن بسیار نازک  به آن بینی استخوانی می گویند. معمولا این نوع بینی با یک قوز و بر آمدگی همراه است و اغلب دارای انحراف مختصری می باشد قوز روی بینی استخوانی عموما ارثی بوده و بر اثر عومل ژنتیکی اتفاق می افتد و با رشد بیشتر غضروف روی بینی بر روی بینی قوز ایجاد می شود.

بینی های استخوانی با عمل جراحی بینی به راحتی زیبا می شوند و مشکلشان برطرف می گردد.

جراحی بینی استخوانی

با توجه به محبوبیت جراحی بینی این نوع بینی برای عمل رینوپلاستی بسیار ایده آل است.

جراحی-بینی-استخوانی

هرچند که بینی سفت و استخوانی با پوست نازک ایده آل مناسبی برای عمل زیبایی بینی محسوب می شود اما صرفا  استخوانی بودن بینی برای داشتن یک بینی زیبا و متناسب ملاک نیست،تبحر،تجربه،سلیقه ی جراح بینی  در آنچه شما از نتیجه ی عمل زیبایی بینی انتظار دارید موثر می باشد . چه بسا بسیاری از افراد با بینی های بسیار ایده آل از نتیجه ی جراحی خود راضی نبوده اند و به ناچار اقدام به جراحی ثانویه نموده اند.

دلایل داشتن بینی استخوانی

یک بینی استخوانی می تواند از عوامل ژنتیکی و وراثتی در فرد تاثیر بگیرد . بینی های استخوانی همراه با قوز می تواند یک خصیصه خانوادگی باشد که به عنوان یک عامل ژنتیک به فردمنتقل شده باشد . البته در مواردی ممکن است به دلیل واردن شدن ضربه به بینی در دوران کودکی باعث جهش رشد بینی و همچنین پیدایش قوز بینی در فرد شود .

ساختار بینی های استخوانی

بینی های استخوانی در یک سوم بالایی پل بینی از استخوان و در دوسوم پایینی آن از غضروف تشکیل شده است . در بیشتر حالات برآمدگی بینی های استخوانی بیشتر در طاق غضروفی که شامل غضروف های کناری فوقانی و تیغه میانی بینی می باشد ،قرار دارد .

با آسیب دیدن غضروف های کناری فوقانی و تیغه میانی بینی سبب قوز بینی می شوند . در واقع غضروف‌های کناری فوقانی و تیغه میانی بینی به یکدیگر متصل هستند، آسیب دیدن هر یک از این دوبرای رفع قوز بینی بر دیگری تاثیر دارد .

بهترین سن برای جراحی بینی استخوانی

برای فهمیدن دبهترین سن جراحی بینی استخوانی باید به نکات زیر توجه داشته باشیم .

  • رسیدن به بلوغ روانی و جسمی

اگر شما در دسته افرادی هستید که خیلی شتابزده و نسنجیده تصمیم می گیرند و خیلی زود هم از تصمیم گرفته شده پشیمان می شوند .  بهتر است که از اقدام به جراحی بینی تا به دست اوردن اعتماد به نفس و استقلال رای خودداری کنید .

  • بلوغ جسمی و فیزیکی

باید به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است رشد بینی شما کامل شده باشد اما باشد به رشد سایر اجزای صورت خود نیز توجه داشته باشید . جراحی بینی را نباید قبل از رشد کامل بینی و اجزای صورت انجام داد زیرا با رشد بینی دفورمیته و بد شکلی در آن ایجاد می شود .

جراحی-بینی-استخوانی

روش جراحی بینی استخوانی

در جراحی بینی استخوانی برای از بین بردن برآمدگی ها  و قوز روی بینی لازم است تا هم از استخوان و هم ازغضروف های اضافی برداشته شود.پزشک در زمان عمل با ایجاد چند برش برروی بینی پوست آن را بلند می کند  غضروف و استخوانها دست می یابد. برخی از جراحان برآمدگی بینی های استخوانی را با شکستن بخش زائد توسط ابزار تراش کوچک می‌کنند،و برخی دیگر با دقت فراوان و به آهستگی آن را سمباده می‌زنند تا ظارت بهتری بر روند عمل داشته باشند،و در نتیجه کوچک‌سازی طبیعی، هموار و با لبه‌ی سه بعدی بدون بروز هیچ نابه‌هنجاری و کاملا قرینه انجام می‌شود.در آخر با کمک روش های کنترل شکستگی برای از بین بردن مشکلات احتمالی و همچنین رفع کبودی اقدام می کنند .

با تشکر مدیریت سایت دکتر عبدل زاده  بهترین جراح بینی در تهران

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

تشخیص بینی گوشتی

و…

پاسخ

بیست + نه =