جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی

اگر بینی شما دارای غضروف های محکمی باشد و پوست آن بسیار نازک  به آن بینی استخوانی می گویند. معمولا این نوع بینی با یک قوز و بر آمدگی همراه است و اغلب دارای انحراف مختصری می باشد قوز روی بینی استخوانی عموما ارثی بوده و بر اثر عومل ژنتیکی اتفاق می افتد و با رشد بیشتر غضروف روی بینی بر روی بینی قوز ایجاد می شود.

بینی های استخوانی با عمل جراحی بینی به راحتی زیبا می شوند و مشکلشان برطرف می گردد.

جراحی بینی استخوانی

با توجه به محبوبیت جراحی بینی این نوع بینی برای عمل رینوپلاستی بسیار ایده آل است.

انواع جراحی بینی استخوانی

هرچند که بینی سفت و استخوانی با پوست نازک ایده آل مناسبی برای عمل زیبایی بینی محسوب می شود اما صرفا  استخوانی بودن بینی برای داشتن یک بینی زیبا و متناسب ملاک نیست،تبحر،تجربه،سلیقه ی جراح بینی  در آنچه شما از نتیجه ی عمل زیبایی بینی انتظار دارید موثر می باشد . چه بسا بسیاری از افراد با بینی های بسیار ایده آل از نتیجه ی جراحی خود راضی نبوده اند و به ناچار اقدام به جراحی ثانویه نموده اند.

دلایل داشتن بینی استخوانی

یک بینی استخوانی می تواند از عوامل ژنتیکی و وراثتی در فرد تاثیر بگیرد . بینی های استخوانی همراه با قوز می تواند یک خصیصه خانوادگی باشد که به عنوان یک عامل ژنتیک به فردمنتقل شده باشد . البته در مواردی ممکن است به دلیل واردن شدن ضربه به بینی در دوران کودکی باعث جهش رشد بینی و همچنین پیدایش قوز بینی در فرد شود .

ساختار بینی های استخوانی

بینی های استخوانی در یک سوم بالایی پل بینی از استخوان و در دوسوم پایینی آن از غضروف تشکیل شده است . در بیشتر حالات برآمدگی بینی های استخوانی بیشتر در طاق غضروفی که شامل غضروف های کناری فوقانی و تیغه میانی بینی می باشد ،قرار دارد .

با آسیب دیدن غضروف های کناری فوقانی و تیغه میانی بینی سبب قوز بینی می شوند . در واقع غضروف‌های کناری فوقانی و تیغه میانی بینی به یکدیگر متصل هستند، آسیب دیدن هر یک از این دوبرای رفع قوز بینی بر دیگری تاثیر دارد .

بهترین سن برای جراحی بینی استخوانی

برای فهمیدن دبهترین سن جراحی بینی استخوانی باید به نکات زیر توجه داشته باشیم .

 • رسیدن به بلوغ روانی و جسمی

اگر شما در دسته افرادی هستید که خیلی شتابزده و نسنجیده تصمیم می گیرند و خیلی زود هم از تصمیم گرفته شده پشیمان می شوند .  بهتر است که از اقدام به جراحی بینی تا به دست اوردن اعتماد به نفس و استقلال رای خودداری کنید .

 • بلوغ جسمی و فیزیکی

باید به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است رشد بینی شما کامل شده باشد اما باشد به رشد سایر اجزای صورت خود نیز توجه داشته باشید . جراحی بینی را نباید قبل از رشد کامل بینی و اجزای صورت انجام داد زیرا با رشد بینی دفورمیته و بد شکلی در آن ایجاد می شود .

جراحی زیبایی بینی (6)

روش جراحی بینی استخوانی

در جراحی بینی استخوانی برای از بین بردن برآمدگی ها  و قوز روی بینی لازم است تا هم از استخوان و هم ازغضروف های اضافی برداشته شود.پزشک در زمان عمل با ایجاد چند برش برروی بینی پوست آن را بلند می کند  غضروف و استخوانها دست می یابد. برخی از جراحان برآمدگی بینی های استخوانی را با شکستن بخش زائد توسط ابزار تراش کوچک می‌کنند،و برخی دیگر با دقت فراوان و به آهستگی آن را سمباده می‌زنند تا ظارت بهتری بر روند عمل داشته باشند،و در نتیجه کوچک‌سازی طبیعی، هموار و با لبه‌ی سه بعدی بدون بروز هیچ نابه‌هنجاری و کاملا قرینه انجام می‌شود.در آخر با کمک روش های کنترل شکستگی برای از بین بردن مشکلات احتمالی و همچنین رفع کبودی اقدام می کنند .

برخی از خدمات دکتر عبدل زاده جراح بینی خوب در تهران

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

بهترین جراح بینی گوشتی

با تشکر مدیریت سایت دکتر عبدل زاده  بهترین جراح بینی

فیلم جراحی بینی توسط دکتر عبدل زاده

2 thoughts on “جراحی بینی استخوانی

 1. سمیه - آگوست 29, 2018 در 10:57 ق.ظ

  سلام دکتر من بینیمو یک بار جراحی کردم استخونی بود ولی راضی نیستم 6 ماه از جراحیم گذشته شما برای ترمیمی جراحی میکنید؟

  پاسخ
 2. حسین - آگوست 29, 2018 در 10:59 ق.ظ

  اقای دکتر سلام من از شهرستان تاکستان مزاحم میشم نمونه کاراتون خیلی خوشم اومد برای جراحی بینی هزینه کلا چقدر نیازه ؟

  پاسخ

پاسخ

دو × 5 =