جراحی بینی و بارداری

جراحی بینی و بارداری

بیشتر زنان که تصمیم به جراحی بینی خود دارند از جراح بینی این سوال را دارند که آیا جراحی بینی در دوران بارداری امکان پذیر است ،یا خیر ؟برای پاسخ به این سوال بهتر است مقاله زیر را مطالعه کنید .

باید گفت انجام هرگونه جراحی در دوران بارداری ممنوع می باشد .جراحی بینی برای بانوانی که آزمایش بارداری آن ها منفی باشد ،انجام می شود . در صورتی که جراحی بینی به منظور درمانی برای بیمار انجام شود ،در این صورت جراحی بینی برای شما نیاز است حتی در دوران بارداری . جراح بینی در این موارد شرایط بیمار را کاملا بررسی می کند  و در صورت الزام این جراحی را برای بیمار انجام می دهد .

جراحی بینی پس از زایمان

همچنین در مورد زنان باردار حداقل باید 2 ماه بعد از زایمان جراحی بینی انجام شود و شیردهی باید تا 24 ساعت پس از بیهوشی حداقل آغاز شود .

جراحی-بینی-و-بارداری

بارداری بعد از جراحی بینی

اما زنانی که بعد از جراحی بینی تصمیم به بارداری دارند ،باید حداقل شش ماه بعد از جراحی بینی اقدام به بارداری داشته باشند .آنچه که اهمیت دارد این است  ،همراه با بارداری تورم در کل بدن ایجاد می شود.این تورم خصوصا در ناحیه صورت بیشتر می باشد . به همین دلیل بهتر است عمل جراحی بینی 6 یا 12 ماه بعد از بارداری انجام شود تا هیچ مشکلی برای بارداری و بینی وجود نداشته باشد.

لازم به ذکر است که تورم مربوط به بارداری پس از بارداری از بین می رود و هیچ تاثیر جانبی بر روی بینی ندارد

باردلری برای بیشتر مادران یکی از شیرین ترین تجربه ها می باشد ،در نتیجه ممکن است بیشتر آنان استرس جراحی بینی را به آن اضافه نکنند . بیشتر جراحان بینی به مادرانی که تصمیم به بارداری دارند و یا باردار هستند جراحی بینی را پیشنهاد نمی کنند زیرا برای جراحی بینی نیاز است تا مادر داروهایی مصرف کند که این داروها ممکن است به کودک منتقل شود و اختلالاتی را در آن به وجود آورد در نتیجه بهتر است جراحی بینی یک سال بعد از دوران بارداری برای فرد انجام پذیرد .

برخی از خدمات دکتر عبدل زاده جراح بینی خوب در تهران :

جراحی بینی

جراحی بینی پهن

جراحی بینی گوشتی

با تشکر مدیریت سایت دکترعبدل زاده  بهترین جراح بینی در تهران

 

پاسخ

17 + هجده =