جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی به عنوان یکی از شایع ترین و پرطرفدارترین جراحی های زیبایی در ایران شناخته شده است .

در نتیجه می توان گفت در کشور ما خبره ترین جراحان بینی وجود دارند .

جراحی بینی معمولا به دومنظور و هدف انجام می شود ،گاهی برخی افراد از این جراحی به منظور درمانی استفاده می کنند و گاهی نیز هدف از جراحی ،فقط استفاده از جنبه زیبایی می باشد .

اسکلت بینی نیز شامل دو قسمت استخوان و غضروف می باشد و اگر این دو قسمت باهم هماهنگ نباشند بینی زیبایی خود را از دست می دهد و شکلی نافرم پیدا می کند . همین موضوع می تواند یکی از علل رو آوردن به جراحی زیبایی بینی شود .

اما بینی افراد در حالت کلی در دودسته گوشتی و استخوانی تقسیم بندی می شود .

این دو نوع بینی هم از لحاظ ساختمانی و هم ظاهری باهم تفاوت دارند .تشخیص این دو نوع بینی را از هم هر فردی می تواند انجام دهد اما معمولا تشخیص به عهده جراحی بینی می باشد .

بینی گوشتی در مقایسه با بینی های استخوانی تفاوت هایی دارند .

در این مقاله به بررسی بینی های گوشتی و نحوه جراحی در این نوع بینی ها می پردازیم .

مشخصات بینی های گوشتی

بینی های گوشتی پوست ضخیم و کلفتی دارند .بینی های گوشتی چربی زیادی دارند و این نوع بینی ها از غضروف های ضعیفی برخوردارند و جراح بینی حین جراحی تلاش در جهت استحکام بخشیدن به تیغه بینی می کند . در نتیجه تشخیص بینی گوشتی از استخوانی کار بسیار آسانی می باشد .

عمل بینی گوشتی

تفاوت بینی گوشتی از استخوانی

ضخامت پوست در بینی عامل تعیین کننده بینی استخوانی و گوشتی می باشد . بینی های گوشتی از پوست ضخیم و کلفتی برخوردارند در حالی که بینی های استخوانی پوست نازکی دارند . در بینی های نوع استخوانی به دلیل نازک بودن پوست بینی جزئیات پوست از زیر پوست کاملا مشهود می باشد . حتی در بعضی حالات در صورت شکسته شدن لبه های استخوان بینی از زیر پوست کاملا مشهود و قابل لمس برای افراد می باشد .

در بینی های گوشتی به دلیل کلفت بودن پوست بینی جزئیات استخوانی و غضروفی بینی برای افراد قابل مشاهده نمی باشد و به دلیل سنگینی پوست برخلاف بینی های استخوانی غضروف ها معمولا ضعیف و نازک می باشند . بینی های گوشتی در اکثریت حالات دارای سر بینی پهن و افتاده می باشد و اگربه سر این نوع بینی ،با کمک دو انگشت فشار وارد کنیم،از سوراخ های ریز آن چربی خارج می شود ،اما این اتفاق در بینی های استخوانی نمی افتد.

بهترین جراح بینی گوشتی

به طور کلی در طی جراحی بینی گوشتی ،جراح بینی باید استخوان و غضروف بینی را تقویت و یا تغییر دهد و عملا می توان گفت پوست بینی در جراحی بینی گوشتی بدون تغییر باقی می ماند . بینی های گوشتی از پوست ضخیم و کلفتی بر خور دارند ،این پوست ضخیم در آن ها باعث می شود تا پوست دیر تر جمع شود . به اصلاح به بینی هایی که دارای پوستی ضخیم هستند بیتنی های گوشتی گفته می شود . جراحی بینی گوشتی به نسبت مشکل تر است ،در نتیجه می توان اهمیت جراح بینی را در نتیجه کار مشاهده کنید . بیشتر افرادی که بینی های گوشتی دارند به دنبال بهترین جراح بینی گوشتی هستند .

دکتر مجید عبدل زاده  به عنوان یکی از بهترین جراحان بینی در تهران شناخته شده اند . ایشان در زمینه بینی های گوشتی و جراحی بینی گوشتی تجربه و مهارت بسیاری دارند شما می توانید با مشاهده نمونه کارهای وی در وب سایت در رابطه با تجربه وی تحقیق کنید .

روش جراحی

در جراحی بینی گوشتی ،جراح ابتدا یک برش برای دستیابی به استخوان و غضروف بینی ایجاد می کند . این برش در داخل بینی زده می شود پس جای نگرانی برای از بین نرفتن جای برش وجود ندارد .

جراح بینی با توجه به شرایط و نوع بینی بیمار روش جراحی را انتخاب می کند و در صورت لزوم پیوند غضروف را انتخاب می کند . جراحی بینی با دو روش بیهوشی عمومی و بی حسی موضعی انجام می شود ،انتخاب روش بیهوشی بسته به تشخیص جراح بینی و گاهی هم انتخاب بیمار می باشد .

جراحی-بینی-گوشتی

جراحی بینی های گوشتی

جراحی بینی گوشتی نسبت به بینی های استخوانی به مراتب مشکل تر است . در واقع در این نوع جراحی ،جراح بینی باید از مهارت و دقت بالایی برخوردار باشد ،اگربینی شما از نوع گوشتی می باشد باید در انتخاب جراح دقت بیشتری داشته باشید .

در این نوع بینی ها جراح بینی نمی تواند دقیقا همانند خواسته بیمار جراحی کند ،زیرا کوچک کردن بینی های گوشتی سبب می شود تا فرد از نتیجه جراحی خود راضی نباشد و همینطور سبب بروز مشکلات تنفسی در فرد می گردد .

روش جراحی در این نوع بینی ها بیشتر اینطور می باشد که،جراح بینی با کم کردن بافت از یک قسمت و اضافه کردن آن بافت به قسمت دیگر،به تقویت تیغه بینی کمک می کند . بافت های اضافه شده همانطور که گفته شد ،از غضروف تیغه بینی برداشته می شود. فقط در مواردی که بینی بیمار آسیب دیده باشد جراح بینی نمی تواند از این غضروف استفاده کند.در این صورت جراح بینی برای پیوند غضروف از غضروف های گوش استفاده می کند .

باید یاد آور شویم که استفاده از غضروف گوش برای بیمار هیچ گونه مشکلی ایجاد نمی کند .

نتیجه جراحی در بینی های گوشتی

نتیجه جراحی این نوع بینی ها به جراح بینی بستگی دارد هر قدر که جراح ماهر تر ودارای خلاقیت بالا تری  باشد می تواند بینی را به گونه ای که رضایت فرد باشد جراحی کند.در جراحی بینی های گوشتی  معمولا جراحان نمی توانند تا حد زیاد طبق خواسته بیمار عمل کنند چون در بینی های گوشتی حجم پوست زیاد است و ممکن است مشکلات تنفسی برای فرد ایجاد شود.

افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند باید از صبر و حوصله بیشتری برخوردار باشند . زیرا بعد از جراحی بینی تورم وکبودی برای بهبود، به زمان بیشتری لازم دارد و فرد دوران نقاهت طولانی تری را برای دیدن نتیجه جراحی خود باید پشت سر بگذارد.

همینطور بیمار باید نکات و تجویز هایی که جراح بینی دستور داده است را انجام دهد ،در واقع مراقبت های بعد از جراحی بیمار در شکل گیری و افزایش رضایت فرد از جراحی تاثیر بسیاری دارد.

در بینی های گوشتی بیشتر جراحان استفاده از چسب بینی را به افراد در مدت طولانی تجویز می کنند ،استفاده از چسب در شکل گیری بیمار کمک فراوانی می کند .

شاید در بین بیشتر افراد در مورد بینی های گوشتی این طور عنوان شده باشد که ،بینی های گوشتی برگشت پذیرند .

این باوری غلط می باشد زیرا برگشت در بینی به نوع بینی بستگی ندارد ،در واقع در بینی های گوشتی کار جراح بینی دشوارتر می باشد و نیاز به مهارت بالای جراح بینی دارد .

پس انتخاب مناسب جراح بینی  در نتیجه جراحی بسیار تاثیر گذار می باشد .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

سایر خدمات دکتر عبدل زاده  بهترین جراح بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

تشخیص بینی گوشتی

جراحی بینی پهن

 

با تشکر مدیریت سایت دکترمجید عبدل زاده  بهترین جراح بینی در تهران ، فوق تخصص جراحی پلاستیک

جراحی بینی توسط دکتر عبدل زاده بهترین جراح بینی گوشتی

پاسخ

سیزده − 3 =