جراحی بینی

جراحی بینی

می توان گفت امروزه جراحی بینی از جمله پرطرفدارشترین جراحی های زیبایی در کشورمان است ؛ به دلیل فرم های نامناسب بینی در نژاد ایرانی ، یزرگ بودن سایز بینی و توجه مردم ایران به جزئیات و میل به خودآرایی ، آمار مراجعین و داوطلبان جراحی زیبایی بینی افزایش یافته است . دلایل دیگر مراجعه برای این جراحی ، رفع ایرادات عملکردی ، درمان اشکالات ، برطرف نمودن شکستگی ، انحراف ، پولیپ بینی و . . . است . دکتر عبدل زاده فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی آماده ارائه کلیه خدمات جراحی زیبایی و پلاستیک به متقاضیان عزیز می باشد . جراحی بینی طبیعی ، فانتزی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی بینی استخوانی ، درمان انحراف بینی و . . . تنها بخشی از توانمندی های این پزشک متخصص است .

گام اول

اولین گام برای جراحی بینی ، شناسایی جراحان موفق و با تجربه و انتخاب بهترین گزینه است . خوشبختانه پزشکان جراح بینی در ایران جزو با تجربه ترین جراحان ، موفق ترین و پرکارترین ها هستند . به دلیل استقبال زیاد مردم کشورمان از این عمل ، تجربه و تبحر پزشکان افزایش چشمگیری یافته به نحوی که از سایر کشورهای توسعه یافته برای جراحی های زیبایی به ایران مراجعه می کنند . بنا بر این برای دستیابی به نتیجه مطلوب و شرایط مد نظر خود جراح مجربی را گزینش کنید که نمونه کارهای وی با سلیقه شما هماهنگ باشد .

 جراحی-زیبایی-بینی-17

جلسات مشاوره

پس از انتخاب بهترین جراح بینی در تهران از دید خودتان ، لازم است در جلسه مشاوره ی پیش از عمل بینی شرکت نمایید و با پزشک خود در رابطه با انتظارات ، شرایط فیزیکی ، تاریخ عمل ، نتیجه جراحی و مسائل جانبی صحبت نمایید . در جلسه ابتدایی مشاوره ، پزشک بینی شما و ساختار آن را بررسی نموده و حجم بافت های غضروفی ، پوست و استخوان بینی را به شکل تقریبی تخمین می زند تا نتیجه مورد انتظار بیمار امکان سنجی شود . در موارد دیگر که هدف از جراحی بینی درمان و رفع ایراد است ، به جز این ساختار بافت های بینی سایر جوانب نیز بررسی شده و در صورت امکان معاینات ابتدایی صورت می پذیرد ؛ گاه برای شناسایی مشکلات و منشا انسداد وگرفتگی بینی تنها معاینه کافی نیست و روش هایی چون تصاویر رادیولوژی ، آندوسکوپی بینی و . . . لازم است تا عامل به وجود آورنده اشکال شناسایی شود . در هر حال پس از بررسی های لازم ، تصمیم گیری نهایی برای جراحی بینی انجام شده و روش های تکنیکی و تخصصی معین می گردد .

انواع  مختلف بینی

بینی افراد در دو دسته مختلف گوشتی و استخوانی تقسیم می شود .

بینی در دو حالت گوشتی و استخوانی است که هر کدام با روش های خاص خود جراحی می شو ند،جراحی بینی گوشتی و جراحی بینی استخوانی.

 • جراحی بینی استخوانی

این نوع از بینی ها به نسبت بینی های گوشتی موفق تر عمل می کنند . افرادی که بینی های آن ها استخوانی است بیشتر از نتایج جراحی خود راضی هستند .جراح بینی در بینی های استخوانی به نسبت قابل توجهی طبق علایق و سلیقه بیمار جراحی را انجام می دهد . فرد در مدت زمان کوتاهی می تواند نتایج جراحی خود را مشاهده کند ،زیرا طول دوره نقاهت در جراحی بینی استخوانی کمتر است  .

روش جراحی بینی های استخوانی

در طی جراحی بینی های استخوانی دکتر مجید عبدل زاده بهترین جراح بینی در تهران ،ابتدا غضروف ها و استخوان های اضافه در بینی را می تراشد و با برش زیر بینی سبب برطرف شدن قوز بینی می شود . بعد از این مراحل با انجام اصلاحات لازم بر روی تیغه بینی تغییرات لازم را ایجاد می کند .

می توان گفت شکل دهی به بینی  از مراحل سخت در جراحی بینی است ،این مرحله نیاز به دقت و مهارت جراح بینی دارد ،انتخاب صحیح جراح بینی می تواند عاملی مهم و موثر در طی جراحی بینی باشد .

افرادی که بینی های استخوانی دارند و جراحی بینی انجام می دهند ،می توانند از جراح بینی خود تقاضای بینی های فانتزی و عروسکی داشته باشند ،در حالی که در جراحی بینی گوشتی این امکان وجود ندارد و بهتر است بیمار به سلیقه و نظر جراح بینی خود احترام بگذارد

 • جراحی بینی گوشتی

روش جراحی بینی گوشتی با بینی استخوانی تفاوت قابل ملاحظه ای دارد ، در حقیقت اگر بخواهیم یکی از تفاوت های بارز بینی های استخوانی و گوشتی را بیان کنیم می توانیم روش جراحی بینی گوشتی و استخوانی را نام ببریم . بینی های گوشتی به دلیل بافتی که دارند ،نیاز است تا برای بهبودی کامل دوران نقاهت به نسبت طولانی تری را سپری کند تا بتوانند نتایج کار را مشاهده کنند . کبودی و تورم بعد از جراحی بینی گوشتی زمان زیادی برای بهبودی  لازم دارد .بیشتر افرادی که بینی آن ها از  نوع گوشتی  است در هنگام جراحی بینی با ترس و دلهره  قدم پیش می گذارند . در خصوص این افراد باید گفت ،دکتر عبدل زاده بهترین جراح بینی در تهران با تخصص و تجربه ای که در زمینه جراحی بینی خصوصا از نوع گوشتی دارند ،این نگرانی و دلهره را در افراد از بین می برند ، افراد با بینی های گوشتی می توانند از نتایج جراحی بینی خود نهایت لذت را ببرند .

جراحی بینی

بهترین جراح بینی استخوانی

بر اساس تحقیقاتی که انجام گرفته شده است ، تخمین زده شده است که ایران یکی از کشورهایی است که جراحی بینی استخوانی به میزان بسیار زیادی در آن صورت گرفته است . علاوه بر این بیشتر افراد برای برطرف کردن ایرادات و نواقص بینی خود نسبت به جراحی بینی اقدام می نمایند . بنابراین یکی از نکات بسیار مهم در جراحی بینی استخوانی ، انتخاب جراح متخصص و متبحر می باشد . بهتر است بدانید  در صورت عدم دقت در انتخاب جراح بینی خود ، ممکن است که بیمار از نتیجه جراحی خود رضایت نداشته باشد و چنین وضعیتی منجر به نارضایتی بیمار خواهد شد و در نتیجه عوارضی مانند عدم تقارن در سوراخ های بینی ، فرم نادرست بینی در ظاهر فرد ایجاد خواهد شد .
توصیه می شود برای جلوگیری از این مشکلات به نکات زیر دقت نمایید :

مهارت جراح بینی استخوانی

در صورتی که تمایل به انجام جراحی بینی استخوانی دارید لازم است که یک سری جراحان متخصص و متبحر را در نظر گرفته و در خصوص تجربه و تبحر و مهارت آن ها اطلاعات کاملی کسب نمایید .
بینی یکی از مهم ترین اعضای صورت است و از طرفی در مرکز صورت قرار گرفته است . یک جراح بینی استخوانی خوب باید این نکته را در نظر داشته باشد که فرم بینی باید متناسب با سایر اجزای صورت باشد که این امر جذابیت بیشتری در فرد ایجاد می نماید . همچنین هنر یک جراح بینی در صورتی نمایان خواهد شد که نتیجه جراحی بینی را با رضایت بیمار به انجام برساند .

جراحی انحراف بینی

بیش از 80 درصد از افراد (زنان و مردان) از انحراف بینی رنج می برند. باید گفت که برخی از افراد از انحراف یا کج بودن بینی خود بی اطلاع هستند. نوعی انحراف بینی وجود دارد که مشکلاتی را برای افراد به همراه می آورد.  افرادی که از مشکلات تنفسی رنج می برند و یا که درجه انحراف بینی آنان بسیار زیاد است، اعتماد به نفس پایینی دارند، در نتیجه باعث خجالت و ناراحتی آنان می شود.

انحراف بینی

در بینی تیغه ای وجود دارد. تیغه بینی بسیار نازک و ظریف است که در قسمت‌ های مختلف ضخامت آن بین 1 تا 2 میلی متر می‌ باشد که دو حفره بینی را از هم جدا می ‌کند و باید در حد وسط بینی قرار بگیرد. انحراف جزئی آن به طرفین الزاما با مشکل خاصی همراه نخواهد بود. تیغه بینی از لحاظ ساختاری دارای دو قسمت است، یکی قسمت جلویی که متشکل از غضروف و دیگری قسمت پشتی و بالایی که از استخوان تشکیل شده است.
غضروف بافتی است نیمه سخت که از مقاومت و استحکام خوبی برخوردار می ‌باشد. اما در مقایسه با استخوان بدن به مراتب نرم‌ تر و انعطاف پذیرتر می‌باشد و به راحتی قابل تغییر یا بریده شدن است.

خدمات دکتر

علل انحراف بینی

• عامل ژنتیک و ارثی در فرد
• وارد کردن ضربه سخت و سنگین به بینی

علائم انحراف بینی

• عدم تنفس خوب و کافی از بینی
• خشکی دهان و دارا بودن مشکلات بویایی به علت تنفس از دهان
• ایجاد مشکلات در دهانه سینوس
• سردرد های شدید
• سرماخوردگی های مزمن

تشخیص انحراف بینی

• تشخیص انحراف بینی با یک معاینه روتین ساده بینی صورت می گیرد.
• معاینه با آندوسکوپی یا سی تی اسکن که تمام جزئیات را به خوبی نشان می دهد.

درمان انحراف بینی

باید گفت که تنها راه درمان انحراف بینی جراحی بینی  است. این عمل هیچ گونه عوارض جانبی به دنبال ندارد و جراح تنها اقدام به کنار زدن لایه های مخاطی بینی کرده و اقدام به برداشتن یا تراشیدن غضروف کج بینی می نماید. این عارضه به منظور زیبا سازی و تقارن در شکل بینی می باشد. این جراحی با بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی صورت می گیرد که دکتر عبدل زاده جراح بینی با توجه به پرونده پزشکی فرد و انتخاب او اقدام به جراحی می نماید.

بینی غضروفی چیست؟

همانطور که در مقالات پیشین نیز گفته شد بینی شامل سه قسمت می شود

 • پوست بینی که تمام نواحی بینی را می پوشاند
 • غضروف های بینی که تقریبا تمام طول بینی را تشکیل می دهند
 • استخوان های بینی ،استخوان های بینی بیشتر در نواحی بالایی بینی قرار دارند .

در نتیجه می توان گفت تمام بینی ها شامل  استخوان و غضروف  می باشند ،اما در یکی کمتر و در یکی بیشتر است  . بینی هایی که غضروف های قوی و محکمی دارند به نسبت برای جراحی بینی مناسب تر می باشند . همچنین اگر پوست بینی فردی نازک باشند به اصلاح به آن بینی استخوانی گفته می شود و اگر این پوست بینی کلفت و ضخیمت  ،بینی گوشتی نام دارد . بینی های گوشتی و استخوانی هر کدام مشخصاتی دارند که عامل تمایز در بین آن ها می باشد .

بینی استخوانی و غضروفی

اما بینی استخوانی و غضروفی به چه بینی هایی گفته می شود . ،ضخامت پوست و غضروف های قوی و محکم می توانند تاثیرات بسیاری در طی جراحی بینی داشته باشند . در صورتی که پوست بینی نازک باشد ،جراح در حین جراحی بینی می تواتند تغییرات و اصلاحات  را بیشتر در معرض دید بگذارد . درنتیجه جراحی بینی در بینی هایی با پوست نازک جلوه ای بیشتر دارد . به بینی هایی که پوست نازکی دارند بینی های غضروفی و استخوانی گفته می شود . در بینی های گوشتی استخوان و غضروف های بینی به دلیل پوست کلفت و ضمخت باید وزن زیاد پوست بینی را تحمل کنند ،همین امر می تواند عاملی در تضعیف استخوان ها و غضروف های بینی  شناخته شود .

دکتر عبدل زاده جراح بینی خوب در تهران قبل از جراحی بینی ابتدا نوع بینی را تعیین می کند و متناسب با نوع بینی مناسب ترین روش را برای جراحی بینی انتخاب می کند . درجراحی بینی استخوانی ،جراح بینی تا حد قابل توجهی طبق خواسته و نظر بیمار جراحی را انجام می دهد ،زیرا به دلیل خاصیت بینی های استخوانی دست جراح بینی در طی جراحی بینی باز است .اما در بینی های گوشتی باید بر ای کوچک کردن بینی ها حد و مرزی قائل شد . کوچک کردن بیش از اندازه در جراحی بینی گوشتی می تواند مشکلات تنفسی و زیبایی  را ایجاد کند .

جراحی-بینی-6-5

بهترین جراح بینی استخوانی کیست ؟

بهترین جراح بینی استخوانی به کسی گفته می شود که بیمار رضایت کاملی از نتیجه جراحی خود داشته باشد .
برای تشخیص  دادن بهترین جراح بینی می توانید با مراجعه به مطب پزشک و مشاهده تمامی نمونه کارهای بینی او از این امر مطلع شوید . یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه داشت این است که بیمار باید انتظارات معقولانه ای از نتیجه جراحی بینی استخوانی داشته باشد . علاوه بر این بهتر است بدانید در صورتی که همکاری بین جراح بینی و بیمار بیشتر باشد ، نتیجه عمل موفقیت آمیزتر خواهد بود .
در نهایت بهتر است بدانید ، بهترین جراح بینی استخوانی علاوه بر داشتن تخصص و تجربه هایش باید بتواند به طور صحیح به بیمار مشاوره دهد و یک دیدگاه کلی از نتایج به فرد متقاضی بدهد تا به خوبی بتواند تصمیم گیری کند .

اقدامات قبل از جراحی بینی

 • عدم استعمال دخانیات تا دو هفته پیش از تاریخ جراحی
 • مطلع ساختن پزشک جراح بینی از بیماری هایی که احیانا به آن مبتلا هستید .
 •  تهیه آزمایش هایی که پزشک درخواست نموده و همراه داشتن آنها در روز جراحی
 • عدم استفاده از داروهایی که پزشک منع نموده است به مدت یک الی دو هفته پیش از جراحی بینی
 • پاک کردن لاک و مواد رنگی از روی ناخن های دست و پا در شب پیش از جراحی
 • مراجعه به بیمارستان یا مرکز جراحی یک ساعت قبل از ساعت تعیین شده جراحی بینی
 • مراجعه به بیمارستان یا مرکز جراحی بدون هیچ نوع آرایشی ؛ در این باره حتی کرم های پوشاننده نیز مخل جراحی خواهند شد .

جراحی بینی

چگونگی جراحی بینی

برای پیشبرد جراحی ، در اکثر مواقع لازم است بیمار بیهوش شود ؛ در شرایطی که از بی حسی موضعی کمکمی گیرند ، می توان به بیمار داروی خواب آور و آرامبخش داد تا دشواری جراحی او را آزار ندهد لزم به ذکر است که جراحی بینی از نوع جراحی های سنگین و بسیار پیچیده است که پیچیدگی آن در جراحی ترمیم بینی بیشتر هم می شود . در جراحی بینی می توان با توجه به شرایط بیمار ، وضعیت بینی ، صلاحدید پزشک و تغییرات لازمه نوع جراحی اعم از باز یا بسته را انتخاب نمود . در جراحی باز ، برشی در بخش پایینی فاصله دو سوارخ بینی اعمال می شود و نیز کناره های پره های بینی نیز گشوده می گردد . اما در جراحی بینی به روش بسته برش در داخل سوراخ ها ایجاد شده و همچنان کناره پره ها گشوده می شود تا جراح بینی  به ساختار زیرین بینی دسترسی یابد . پس از بالا رفتن پوست ، جراح بینی می تواند غضروف ها و لایه های مهم را تغییر شکل داده و اثرات مطلوب را به شکل کاملا تخصصی اعمال نماید . پس از اعمال تغییرات مفید و رسیدن به نتیجه مناسب ، جایگذای اجزای کمک کننده به بهودی و آماده سازی بینی ، پوست به جایگاه خود بازگشته و به کمک بخیه بسته می گردد . پس از آن آتل مخصوص بینی بر روی پل بینی صب می گردد و پانسمان های مناسب بر روی بینی جایگذاری می شوند . پس از 1 الی 2 ساعت از اتمام جراحی ، بیمار می تواند به کمک همراه خود به خانه بازگشته و استراحت نماید .

هزینه جراحی بینی

بیشتر کسانی که برای جراحی بینی اقدام می کنند مسئله هزینه ای که باید برای جراحی بینی پرداخت کنند مهم می باشد . هزینه جراحی بینی متغیر می باشد و ممکن است افراد بین خود را با هزینه های به نسبت مختلفی جراحی کرده باشند .

البته در درجه اول افراد متقاضی باید به این نکته توجه داشته باشند که جراحی زیبایی بینی می تواند یکی از جراحی های مهمی باشد که در زیبایی چهره افراد موثر می باشد پس قبل از اقدام به آن باید به تمام نکاتی که آن ها را به داشتن یک بینی زیبا نزدیک تر می کند توجه داشته باشند.ملاک قرار دادن بیش از حد هزینه در جراحی بینی ،می تواند تاثیرات منفی بر جراحی به جای بگذارد .

افرادی که تحت پوشش بیمه می باشند و خواستار این هستند که مقداری از هزینه جراحی بینی آن ها را بیمه پرداخت کند،باید گفت بیمه شامل هیچ گونه خدمات زیبایی نمی شود و تنها در صورتی که جراحی زیبایی بینی جنبه درمانی داشته باشد ممکن است مقداری از این هزینه را پرداخت کند .

سن مناسب جراحی بینی

سن مناسب برای جراحی بینی محدودیت ندارد . مناسب ترین سن برای انجام جراحی بینی از 18 سالگی تا 60 سالگی می باشد .با کمک جراحی زیبایی بینی در سنین مختلف می توانیم به ظاهر بینی و البته تناسب و توازن با چهره بیافزاییم .نداشتن تناسب در بینی در افراد جوان می توانند سبب کاهش اعتماد به نفس در آن ها گردد.کمترین سنی که می توان جراحی بینی برای دختر خانم ها انجام داد از سن 15-17 سالگی و در اقایون از سن 17-19 سالگی می باشد . رشد بینی در بیشتر موارد در این سن تکمیل شده است . در حالت کلی بینی مردان نسبت به زنان دیرتر به رشد کافی خود می رسند  جراحی بینی در سن بالا

جراحی بینی محدودیت سنی ندارد و می توان ان را در هر سنی انجام داد . اما برای داشتن یک نتیجه ایده ال از جراحی بینی بهتر است در بهترین سن با توجه به نظر جراح بینی انجام داد . جراحی بینی حتی تا 60 سالگی نیز انجام می شود ولی باید گفت به بیماران جراحی بینی از سن 50 سالگی به بعد اصلا توصیه نمی گردد  .دلیل این امر این است که پیری پوست سبب افتادگی نوک بینی می گردد و با جراحی بینی تاثیرات منفی بر چهره خود جای می گذارید . دکتر عبدل زاده جراح بینی  بهترین سن برای جراحی بینی را از سن 20-30 سالگی توصیه می کنند .

انتخاب جراح بینی

یکی دیگر از مواردی که قبل از جراحی بینی باید توجه داشت ،انتخاب جراح بینی می باشد . یک جراح بینی خوب می تواند تاثیرات مثبتی را بر جراحی بینی بر جای بگذارد . برای انتخاب جراح بینی خود حتما به تخصص و تجربه جراح بینی توجه داشته باشید .یک جراح بینی باید علاوه بر داشتن تخصص در زمینه جراحی بینی از هنر کافی برخوردار باشد تا بتواند حتی در بدترین شرایط هم به بینی فرو ظاهری ایده ال بدهد . یک جراح بینی خوب قادر به جراحی با تکنیک ها ی مختلف در شرایط گوناگون می باشد . دکنر عبدل زاده جراح بینی می توانند با استفاده از روش های مختلف جراحی بینی بهترین بینی را برای بیمار خلق کنند .

جراحی-زیبایی-بینی-10

مراقبت های بعد از جراحی بینی

به یاد داشته باشید که موفقیت جراحی بینی و رسیدن به نتیجه مطلوب تنها به فرآیند عمل جراحی وابسته نیست بلکه لازم است بیمار و اطرافیان وی اقدامات مراقبتی را رعایت کرده و به توصیه های پزشک توجه داشته باشند . برخی از نکات مراقبتی پس از جراحی بینی به این شرح است :

 •  تهیه و مصرف داروها و قطره های تجویزی پزشک به صورت دقیق و رعایت زمانبندی برای صرفشان
 • مراجعه منظم به پزشک در تاریخ هایی که وی توصیه می کند .
 •  استراحت کامل و کافی در 5 الی 7 روز اول پس از جراحی
 • صرف غذاهای رقیق و مایعات طبیعی و مغذی تا 5 روز پس از عمل
 •  خودداری از جویدن غذاهای سفت و سخت تا 15 الی 25 روز پس از جراحی بینی
 • خودداری از مصرف دخانیات تا حداقل 1 ماه پس از عمل .
 • خودداری از بلند کردن اجسام سنگین و انجام حرکات ورزشی شدید تا 6 الی 7 ماه پس از عمل بینی .
 •  جلوگیری از بروز ضربه و اعمال فشار به بینی تا 1 سال پس از جراحی

جراحی بینی مردانه

در جراحی بینی مردان به دلیل شکستگی های بیشتر بینی و همچنین ضربات وارد شده به بینی احتمال کج بودن بینی به نسبت بیشتر می باشد ،در نتیجه جراح بینی در جراحی بینی مردان بیشتر تاکید بر استئوتومی دقیقتر و مکرر برای صاف نگه داشتن بینی دارد .

جراحی بینی فانتزی و عروسکی در مردان علاوه بر نداشتن زیبایی باعث بد شکلی ظاهری در فرد می گردد  . جراح بینی با درخواست بسیاری از مردان که در خواست بینی های فانتزی دارند مخالفت کند و آن ها را متقاعد کند که بینی زنانه در چهره مردانه زیبایی ندارد . دکتر عبدل زاده جراح بینی خوب در تهران  در جراحی بینی مردان و زنان نکاتی را رعایت می کنند ،به هیچ عنوان نباید جراحی بینی مردان و زنان با یکدیگر یکسان و شبیه انجام شود .

برخی از نمونه کارهای دکتر عبدل زاده بهترین جراح بینی در تهران

با تشکر مدیریت سایت دکتر عبدل زاده جراح بینی خوب در تهران

برخی از خدمات دکتر عبدل زاده

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی قوز بینی

جراحی بینی

با تشکر مدیریت سایت دکتر عبدل زاده جراح بینی خوب در تهران

 

فیلم جراحی بینی

One thought on “جراحی بینی

 1. سینا - آگوست 29, 2018 در 10:55 ق.ظ

  سلام اقای دکتر من بینیم قوز شدیدی داره . میشه از با استفاده از بیمه و از جنبه درمانی عمل کرد ؟ یعنی تو جراحی تنها قوزشو بردارید

  پاسخ

پاسخ

چهارده + 14 =