جراحی ترمیمی بینی

جراحی ترمیمی بینی

جراحی ترمیمی بینی ، از جمله جراحی های مربوط به بینی است که برای ایجاد اصلاحات و مشکلات احتمالی موجود در جراحی بینی اولیه انجام می شود. جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی عصر امروز ما می باشد که افراد زیادی خواستار انجام آن می باشند. دکتر مجید عبدل زاده ، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ، با شرح چیستی و چگونگی انجام جراحی ترمیمی بینی سعی دارد تا پاسخگوی سوالات عزیزانی باشد که از جراحی بینی خود راضی نبوده و مایل به انجام جراحی ترمیمی بینی می باشند. افزایش اطلاعات این بیماران و دانستن ابعاد مختلف این جراحی باعث می شود تا این عزیزان انتخاب آگاهانه ای برای انجام دادن یا انجام ندادن این عمل جراحی داشته باشند.

معمولا زمانی که جراحی بینی اولیه از لحاظ ظاهری دلخواه بیمار نبوده و یا از لحاظ عملکرد تنفسی دچار مشکل شده باشد ، جراحی ترمیمی بینی انجام می شود. ولی بیمار باید بداند که به دلیل ایجاد اصلاحات و بازسازی بینی تغییرات بسیاری در بینی ایجاد شده و این مساله بدین معنی می باشد که از لحاظ هزینه بیمار باید مبلغ بیشتری بپردازد.

جراحی-ترمیمی-بینی -2

علت انجام جراحی ترمیمی بینی

در بسیاری از موارد مشاهده شده است که علت مراجعه قریب به 90 درصد  بیماران برای اصلاحات جراحی بینی اولیه و انجام جراحی ترمیمی بینی ، نداشتن تجربه و مهارت جراح بینی بوده است که بینی جراحی شده تناسبی با سایر اجزای صورت بیمار ندارد. از دیگر دلایل انجام جراحی ترمیمی بینی می توان به نوک غیر طبیعی بینی ، فاصله زیاد سوراخ های بینی ، قرینه نبودن سوراخ های بینی ، بزرگ بودن بینی ، مشکلات تنفسی و خشکی بینی ، ناراضی بودن بیمار از عمل اولیه بینی‌ و یا انحراف تیغه بینی به دلیل ضربات فیزیکی (بینی کج) اشاره نمود.

افراد مناسب برای عمل جراحی ترمیمی بینی

دکتر مجید عبدل زاده اظهار می نمایند افرادی که از جراحی اولیه خود ناراضی بوده و قصد انجام جراحی ترمیمی بینی دارند باید علاوه بر داشتن سلامتی فیزیکی ، از مشکلات ظاهری و عملکردی بینی خود  آگاهی داشته و با داشتن انتظارات واقعگرایانه اقدام به جراحی ترمیمی بینی نمایند. در واقع این بیماران باید بدانند که جراحی بینی برای اصلاح ایرادات ظاهری و عملکری بینی است نه برای اینکه بیمار را به زیبایی مطلق برساند. از موارد دیگری که در جراحی ترمیمی بینی بسیار اهمیت دارد این است که در جراحی دوم بیمار باید شدیدا برای انتخاب جراح خود دقت نماید و از مهارت و تبحر او اطمینان داشته باشد .

جراحی-ترمیمی-بینی

اهمیت پوست در عمل جراحی ترمیمی بینی

یکی از مواردی که در انجام جراحی بینی بسیار اهمیت دارد ، پوست بیمار است. در واقع پوست با ساختمان نرم و ظریف خود تبدیل به یکی از اجزای مهم ساختمان بینی شده است و این بسیار مهم است که پزشک جراح بینی بر این مساله اشراف داشته باشد . د رصورتی که پزشک مهارت کافی درجراحی نداشته باشد ، درمحل برش پوست روی هم آمده و در قسمت برش بافت همبند تشکیل می شود که این مساله باعث ایجاد اسکار در محل جراح یبینی می شود.

اهمیت درک این ظرافت در جراحی ترمیمی بینی بیشتر می شود چرا که احتمالا پوست بینی نازک تر از حالت اول خود شده است و معمولا در جراحی ثانویه ، واکنش های التهابی پوست شدید تر از دفعه اول جراحی می باشد. در صورتی که جراحی با ظرافت انجام نگیرد ، با آسیب رسیدن به پوست و ایجاد بافت همبند ، اسکار جراحی روی صورت بیمار مشاهده شده و تاثیر منفی بر نتیجه جراحی و زیبایی دلخواه بیمار خواهد داشت.

نکات مهم جراحی ترمیمی بینی

برای انجام جراحی ترمیمی بینی باید به موارد ذکر شده در زیر بسیار دقت شود :

1ـ درک این مساله که جراحی ترمیمی مانند جراحی اولیه بینی نبوده و دارای مشکلات و پیچیدگی های فراوانی می باشد ، هم برای بیمار و هم برای جراح بسیار مهم می باشد و جراحی که این عمل را انجام می دهد باید اشراف کامل به این موضوع داشته باشد.

2ـ انجام این عمل زیبایی تنها برای بیمارانی مفید خواهد بود که بیمار از مشکل بینی خود آگاهی داشته و انتظار او نتیجه جراحی بینی معقولانه باشد. یعنی تا وقتی که ضرورتی به انجام این جراحی نباشد ، انجام آن برای بیمار پیامد های منفی بسیاری خواهد داشت.

3ـ برای آنکه بیمار به نتیجه مطلوب خود از جراحی برسد ، بهتر است که برای انجام جراحی ترمیمی بینی در انتخاب جراح خود دقت بسیار زیادی داشته باشد. جراحی مناسب انجام این کار است که افزون بر داشتن تخصص و مهارت لازم ، درک مناسبی از تناسب بینی با سایر اجزای صورت بیمار داشته باشد . همچنین یکی دیگر از وظایف پزشک جراح ، صحبت با بیمار و مشاوره دادن در رابطه با مشکلات و پیچیدگی های جراحی ترمیمی بینی و انتظارات بیمار بعد از جراحی است.

4ـ توصیه ای که برای بیماران عزیزی که قصد انجام جراحی ترمیمی بینی دارند این است که ، گاهی پزشک جراح تشخیص می دهد که انجام جراحی ثانویه بینی برای بیمار مناسب نبوده و انجام آن ضرورتی برای بیمار نداشته و بیشتر از مزایای آن ممکن است عواقب منفی برای بیمار داشته باشد .با وجود اینکه ممکن است این مساله برای بیمرا خوشایند نباشد ولی بهتر است که بیمرا به توصیه پزشک خود گوش نماید .

5ـ گاهی ممکن است که بیمار به دلیل ظاهر نامناسب بینی خود اصرار داشته باشد که جراحی ترمیمی بینی را هرچه زودتر انجام دهد. ولی باید دانست که برای انجام جراحی ترمیمی بینی حداقل یک سال بعد از جراحی اولیه بیمار زمان لازم است تا در این مدت بینی و پوست آن کاملا ترمیم شود تا بتوان جراحی دوم را انجام داد .

روش جراحی ترمیمی بینی

جراحی ترمیمی بینی یکی از جراحی های سرپایی محسوب می شود که معمولا در شرایط عادی به 1 تا 3 ساعت زمان نیاز دارد که در حالت های خاص ممکن است کمتر یا بیشتر شود. بنا به شرایط بیمار و تشخیص پزشک ممکن است که برای جراحی از بیحسی موضعی و یا بیهوشی عمومی استفاده شود و محل جراحی نیز ممکن است در بیمارستان و یا مطب تجهیز شده پزشک باشد.

در پروسه جراحی برای ترمیم و بازسازی ، ترمیم نوک بینی و پره های بینی انجام می گیرد که در این مدت بیمار درد یا ناراحتی حس نخواهد کرد. بعد از عمل جراحی بهبود و ریکاوری بیمار 2 هفته زمان لازم خواهد داشت و گچ بینی بعد از گذشت 1 هفته از عمل جراحی برداشته خواهد شد . تورم و کبودی های ناشی از جراحی نیز کاملا طبیعی بوده ودر مدت زمان بسیارکوتاهی از بین خواهد رفت.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

سایر خدمات دکتر عبدل زاده جراح بینی خوب در تهران

جراحی بینی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی فانتزی

با تشکر مدیریت سایت دکترمجید عبدل زاده ، جراح بینی خوب در تهران

 

پاسخ

سه × سه =