جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش برای چه افرادی مناسب است ؟ چه افرادی لازم است تا جراحی گوش یا اتوپلاستی را انجام دهند ؟ آیا این جراحی می تواند همراه با عوارضی باشد ؟ تمام اشخاصی  که در ناحیه گوش خود به طور مادرزادی یا بر اثر حوادث دچار اختلال می گردند ممکن است این سوالات ذهن  آن ها را درگیر کرده باشد . در این مقاله در رابطه با ساختمان گوش و جراحی زیبایی گوش صحبت می کنیم . دکتر عبدل زاده جراح بینی خوب در تهران به بیماران خود توصیه می کنند که در صورت وجود هر گونه نارسایی و اختلال در ناحیه گوش که ممکن است سبب کاهش اعتماد به نفس درآن ها گردد  ،هر چه سریعتر به منظور برطرف کردن آن عوارض اقدام کنند .

دکتر عبدل زاده جراح بینی خوب در تهران در زمینه جراحی بینی  و جراحی زیبایی گوش مهارت و تجربه کافی دارند ،شما می توانید برای مشاوره و تعیین وقت با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :02188658909

کاندیادی مناسب برای جراحی زیبایی گوش

افرادی که به صورت مادرزادی و ژنتیکی  ،گوش های بزرگی دارند .

افرادی که به دلیل سوانح و حوادث گوش های آن ها دچار آسیب شده باشد .

افرادی که گوش های ناهمگون و نامتقارن دارند

افرادی که اندازه گوش های آن ها با اندازه بدن آن ها تناسب ندارد .

گوش  خارجی

لاله گوش شامل چارچوبی از غضروف ارتجاعی است که با پوست پوشیده می شود . لاله گوش بین مفصل گیجگاهی –فکی در جلو و زائده ماستویید در عقب قرار دارد . پوست به پری کندریوم در سطح قدامی محکم می چسبد ،اما اتصال سست تری به سطح خلفی وجود دارد و به همین دلیل ،تروماهای سطح قدامی اغلب به جداشدگی لایه پوست –پری کندریوم و تشکیل یک هماتوم می انجامند . طول مجرای شنوایی خارجی در حدود 3 سانتی متر  و شامل یک بخش غضروفی خارجی و یک بخش استخوانی داخلی است . مجر ای غضروفی انحنا برمی دارد و با زاویه به بخش استخوانی ملحق می شود . به این ترتیتب ،پرده صماخ و گوش میانی واقع در پشت آن ،از ترومای مستقیم محافظت  می شوند .

جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش

لازم به ذکر است که برای وارد کردن صحیح یک اتوسکوپ ،لازم است تا  دکتر عبدل عبدل زاده جراح بینی خوب در تهران  به بخش متحرک غضروفی انحنا دار مجرای شنوایی خارجی را به سمت بالا و عقب بکشد تا در همان محور بخش استخوانی قرار گیرد .

بخش غضروفی توسط بافت همبند ،محکم به لبه مجرای شنوایی استخوانی متصل شده است . کانال استخوانی توسط لایه نازکی از پوست پوشیده شده که به ضریع چسبیده است . این قسمت حاوی هیچ ساختمان ضمیمه ای نیست ،بر خلاف  بخش غضروفی مجرا که تعداد زیادی فولیکول های مو و غدد سرومن دارد که وکس (تفلس اپیدرم ،ماده سباسه ،رنگدانه ) را می سازند . مجرای شنوایی خارجی در طرف داخل باریک می شود.لذا اجسام خارجی ممکن است در پیوستگاه مجرای غضروفی و استخوانی گیر کنند . غضروف مجرا یک لوله بسته  را تشکیل نمی دهد ،بلکه به شکل کانالی است که از بالا توسط بافت لیفی بسته می شود . غضروف  حاوی چندین شیار (شیار های سانتورینی ) است که مسیری برای انتشار عفونت باکتریایی شدید به فضای پاروتید ،حفره زیر گیجگاهی و قاعده جمجمه به حساب می آید .

لاله گوش و مجرای غضروفی درناژ لنفاوی بسیار غنی به یک شبکه لنفاوی وسیع دارند که شامل عقده های پاروتید ،خلف لاله گوشی ،زیر لاله گوشی و گردنی عمقی فوقانی است . لذا عفونت های محرای شنوایی خارجی همراه با لنفادنیت منطقه ای می توانند باعث تورم وسیع در این محل شوند .

برخی از خدمات دکتر عبدل زاده جراح بینی خوب در تهران :

جراحی بینی

جراحی بینی پهن

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی مردان

جراحی ترمیمی بینی

با تشکر مدیریت سایت دکترعبدل زاده بهترین جراح بینی در تهران

پاسخ

هفت + یازده =