جراحی چال گونه

جراحی چال گونه

خیلی از افراد به صورت یک طرفه یا دو طرفه بر روی صورت خود یک چال دارند که با نام چال گونه شناخته شده است . این حالت در حقیقت یک انقباض عضلانی است که در زمان خندیدن با انقباض عضلات صورت یک فرو رفتگی بر روی گونه ها ایجاد می شود . چال گونه می تواند تاثیری شگرف بر میزان زیبایی فرد داشته باشد .

چالی که به صورت طبیعی بر روی گونه برخی از افراد وجود دارد توسط جراحی قابل ایجاد است .

چال گونه ای که به صورت طبیعی بر روی صورت فرد وجود دارد می تواند در نواحی مختلف باشد ،به طور مثال در برخی از افراد چال گونه مقداری بالاتر است  و در کنار لب قرار می گیرد یا مقداری بزرگتر و یا کوچکتر است . اما به طور استاندار در زمان جراحی معمولا بهترین جایی را که می توان چال را ایجاد کرد در فاصله 2 یا 3 سانت از گوشه بالایی لب است که می توانیم این چال را ایجاد کنیم .

زمان مورد نیاز برای جراحی چال گونه

جراحی چال گونه یک جراحی سبک است و به صورت سرپایی انجام می شود و این امکان وجود دارد که در مطب پزشک انجام شود . زمان مورد نیاز برای این جراحی در حدود نیم ساعت است و با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود . تنها فرد لازم است بعد از جراحی در هنگام غذا خوردن و رژیم غذایی خود دقت داشته باشد تا چال ایجاد شده دچار آسیب نشود .

این جراحی عارضه خاصی ندارد و تنها با خونریزی مختصر و کبودی ناچیز در طی چند روز برطرف می شود .

بعد از جراحی چال گونه ابتدا این چال از عمق زیادی بر خوردار است  و به صورت دائمی است ،اما بعد از گذشت 6 ماه که از جراحی گذشت، این چال به تدریج کم عمق تر می شود و حالتی طبیعی به خود می گیرد .

دکتر عبدل زاده فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از تجربه و مهارت کافی در حوزه جراحی چال گونه بر خوردار هستند ،شما می توانید جهت مشاوره با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :
02188658909

در حقیقت صورت از عضلات بسیاری تشکیل شده است که به صورت همگن با یکدیگر فعالیت می کنند . کاری که جراح انجام می دهد خلا در بین عضلات ایجاد می کند  و سبب چال گونه می شود .

دکتر عبدل زاده این جراحی را با استفاده از جدیدترین و به روزترین متد ها برای افراد انجام می دهند . در طی این جراحی با کمک ابزار نمونه برداری بافت چربی و عضله گونه ها برداشته می شوند و در نتیحه می توان یک سوراخ نسبتا کم عمق بر زیر پوست ایجاد کرد . لازم به ذکر است که چربی برداشته شده از قسمت گونه ها، توسط سیستم ایمنی بدن بازسازی می شوند و جراح با کمک بخیه های قابل جذب از داخل پوست گونه شکاف را پوشش می دهد .

همانطور که در ابتدا گفته شد به فرو رفتگی هایی که حین خندیدن و صحبت کردن روی لپ ایجاد می شود، چال گونه گفته می شود.
چال گونه ها اغلب ژنتیکی هستند و براساس برخی از الیاف عضلانی درپوست صورت ایجاد می شود. چال
گونه ها ممکن است در یک طرف صورت و یا در هر دو طرف صورت وجود داشته باشند و در کودکان، به
دلیل توسعه عضلات بیان کننده صورت، عمیق تر و واضح تر دیده می شوند.

جراحی-چال-گونه

نکات قابل توجه قبل از جراحی چال گونه

  • باید حداقل  6 ساعت قبل از جراحی چیزی نخورید .
  • از مصرف سیگار به مدت 2 هفته قبل از عمل خودداری کنید .
  • از مصرف انواع قرص ها قبل از جراحی خودداری کنید . قرص هایی مثل استامینوفن ،پاراستامول و…

روش انجام عمل چال گونه

این جراحی را می توان به دو روش انجام داد  و روش جراحی هر فرد می تواند با توجه به ظاهر صورت فرد مختلف باشد .

  • در افرادی که پوست صورتی چاق داشته باشند و چربی  صورت آن ها به مقدار قابل ملاحظه ای باشد  ،دکتر عبدل زاده  برای ایجاد چال گونه در افراد چربی های قسمتی از صورات  را ساکشن می کند در طی این روش یک فرو رفتگی بسیار کوچک در صورت ایجاد می گردد .
  • در افراد با صورت های لاغر و استخوانی به دلیل عدم موجود چربی در زیر گونه ها روش جراحی متفاوت از روش قبل است . جراح  از داخل دهان محل مورد نظر برای ایجاد چال خنده را با کمک بخیه جمع می کند ، در نتیجه امر چال گونه در چهره ایجاد می گردد .

در بیشتر موارد جراحی چال گونه به صورت سرپایی انجام می شود . فرد بعد از جراحی نیاز به بستری شدن در بیمارستان ندارد . تنها تحت شرایط خاصی با توجه به شرایط بیمار  از بیهوشی عمومی استفاده می گردد که درآن صورت نیاز است تا فرد حتما بعد از جراحی چال گونه در بیمارستان برای بررسی علائم حیاتی بستری شود .

جراحی چال گونه جز جراحی های پر طرفدار در بین  بانوان می باشد ،باید گفت تقریبا تمامی جراحی های چال گونه با موفقیت انجام می شود ،در نتیجه جای نگرانی در این روش جراحی نمی باشد .

انواع چال گونه

• فرد فقط در یک طرف صورت چال گونه دارد.
• چال گونه در دو طرف صورت وجود دارد و در بزرگسالی هم محو نمی شود.
• چال بر روی چانه وجود داشته باشد.
• چال گونه توسط جراحی ایجاد شده باشد.
• عامل وراثتی و ژنتیکی در چال گونه موثر باشد.
• چال گونه در کودکی وجود داشته باشد و در بزرگسالی کمی محو شده باشد.

فرایند عمل چال گونه به چه شکلی صورت می گیرد؟

این عمل در یک طرف یا هر دو طرف صورت ایجاد می شود که برحسب میل شخصی فرد می باشد.
جراحی اغلب با بی حسی موضعی صورت می گیرد و بیش از نیم ساعت بیشتر طول نمی کشد و سپس جراح دهان را باز می کند و بخش کوچکی از چربی را خارج می نماید و یک سوراخ در داخل دهان و پوست بیرونی ایجاد می کند، سپس بخیه می زند که در عرض چند روز جذب می شود. به منظور تعیین قسمت مناسب در چهره فرد یک خط طولی از زیر چشم و یک خط عرضی از شکاف دهان تعیین می کنند، اغلب اوقات خود فرد تعیین کننده جای چال گونه است و جراح آن قسمت را برش می زند. به منظور کمتر شدن درد از داروهای ضد درد حین عمل استفاده می شود. بعد از عمل، فرد بلافاصله از مطب خارج شده و به امور روزمره زندگی خود رسیدگی می نماید. فقط دوره نقاهت آن دو روز بیشتر نیست. بعد از دو هفته به صورت واضح چال گونه در حین خندیدن مشخص می شود. این عمل هیچ گونه عوارض جانبی به همراه ندارد. فقط برای چند روزی ورم و کبودی حاصل از عمل ایجاد می شود که فرد در طی یک هفته کاملا بهبود می یابد.
بعد از عمل چال گونه، فرد باید از نوشیدنی های بسیار داغ اجتناب کند و به منظور جلوگیری از عفونت با تجویز پزشک آنتی بیوتیک مصرف نماید و دهان را با دهان شویه های بهداشتی شستشو نماید.

آیا جراحی چال گونه همراه با عوارضی برای فرد است ؟

در صد بروز عوارض در این روش جراحی بسیار نادر  و کم است ،در مواردی دیده شده است که به دلیل کم تجربگی جراح  عدم قرینگی در صورت ایجاد می شود . دکتر عبدل زاده با سابقه و مهارتی که در جراحی چال گونه دارند احتمال بروز عوارض را برای بیماران به حداقل می رساند.

چال-گونه

نتیجه جراحی چال گونه

با استفاده از جراحی چال گونه،می توانید بر  گونه  های خود چال گونه ایجاد کنید .این چال گونه حتی بدون لبخند هم بر صورت شما نمایان می باشد . جراحی چال گونه محدودیتی ندارد و برای هر فردی قابل انجام می باشد اما در صورت امکان بهتر است که گونه افراد برای این جراحی بیش از اندازه چاق نباشد .

دوران بهبودی بعد از جراحی چال گونه

دوران بهبودی برای جراحی چال گونه بسیار ساده و کوتاه می باشد . بعد از جراحی چال گونه افراد به مقدار بسیار ناچیزی در ناحیه گونه های خود کبودی و تورم مشاهده می کنند . جراح برای کوتاه شدن دوران نقاهت بیمار، آنتی بیوتیک ها و محلول های ضدعفونی کننده را تجویز می کند . حداکثر طول دوره درمان برای این جراحی بین 7-10 روز می باشد .

برخی از خدمات دکتر عبدل زاده جراح بینی خوب در تهران :

لیفت صورت

جراحی بینی

جراحی چال خنده

با تشکر مدیریت سایت دکترعبدل زاده بهترین جراح بینی در تهران

فیلم جراحی چال گونه

One thought on “جراحی چال گونه

  1. غزاله - آگوست 29, 2018 در 11:06 ق.ظ

    سلام من یک طرف گونم چال داره . می خواستم دقیقا مثل همون طرف دیگر صورتم بزارم . میشه هزینشو برام بگید

    پاسخ

پاسخ

9 + پانزده =