درمان التهاب بینی

درمان التهاب بینی

درمان التهاب بینی چیست ؟ آیا بینی  شما هم دچار ورم شده است ؟  علل ورم داخل بینی چیست ؟ دکتر عبدل زاده بهترین جراح بینی در تهران در این مقاله در رابطه با التهاب های مزمن حفره بینی  صحبت می کنند تا فرد با شناخت علائم آن هر چه زودتر اقدامات درمانی را لحاظ کند . اگر شما هم اطلاعات کافی در  رابطه با التهابات حفره بینی  ندارید توصیه می کنیم مقاله زیر را مطالعه فرمایید .

درمان التهاب بینی

درمان التهاب بینی

رینیت خشک قدامی

این دسته از التهاب بینی  عبارت است از  احساس خشکی ،آزردگی ،تشکیل دلمه ها در بینی و گهگاه خونریزی  خفیف بینی . چند عامل  مسئول هستند ،از جمله  آسیب به بخش  های نمایان  مخاط قدامی بینی ،گرد  و خاک ، بردن انگشت به داخل  بینی ،درجه  حرارت های  خیلی کم  یا  خیلی زیاد و…

تشخیص رینیت خشک قدامی

مخاط بینی  در بخش قدامی  تیغه میانی بینی بالافاصله  پشت پیوستگاه  مخاطی –جلدی ،خشک  است .سطح مخاط  زبر و دانه  دانه است . دلمه ها تشکیل می شوند  و متعاقبا  زخم شدگی  و در  پاره ای موارد  سوراخ شدگی  تیغه میانی روی می دهد .

درمان در این موارد  زیر نظر جراح بینی  با استفاده از کرم های ملایم که به خوبی  به مخاط  می چسبند  به کار می رود .   دکتر مجید عبدل زاده جراح بینی خوب در تهران  مشاورات و راهنمایی های لازم را به بیمار خود ارائه می دهند .

دکتر عبدل زاده جراح بینی خوب در تهران در زمینه جراحی بینی مهارت و تجربه کافی دارند ،شما می توانید برای مشاوره و تعیین وقت با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :02188658909

رینیت مزمن

رینیت مزمن  یکی از شایع ترین مشکلات بهداشتی است  که تاثیر شگرفی  بر بیماری  مجاری هوایی  تحتانی و سطح  کلی سلامت  می گذارد . مشخصات  آن عبارت است از  هیپرتروفی  مخاط  بینی  و نیز  پرخونی و ادم  یا هیپر تروفی  بافتی واقعی .

علائم اصلی این التهاب  انسداد بینی است  که در مراحل اولیه به شدت نوسان دارد و نیز  از یک سمت  به سمت دیگر  بینی متناوبا  جابه جا می شود . در مراحل  بعدی ، انسداد پیوسته  و شدید است  و معمولا  هر دو طرف  را گرفتار می کند . ترشحات چسبنده  ،رشته رشته ، بی رنگ و فقط  به ندرت چرکی هستند  .  سایر علائم عبارتند از :

تو دماغی  شدن ، اشک  ریزش انسدادی

التهاب ثانویه   و فارنژیت ثانویه

و در موارد شدید  بی خوابی ،احساس  گیجی و گاه سر درد و احساس فشار در سر  روی می دهد .  لازم است تا قبل از اقدام به جراحی بینی تمام التهابات ایجاد شده در بینی به طور کامل برطرف شود .

برخی از خدمات دکتر عبدل زاده جراح بینی خوب در تهران :

جراحی چال گونه

جراحی بینی استخوانی

مشاوره رایگان بینی

با تشکر مدیریت سایت دکترعبدل زاده بهترین جراح بینی در تهران

پاسخ

دو × 4 =