درمان تعرق شدید

درمان تعرق شدید

تعرق شدید یا هیپرهیدروزیس یعنی عرق کردن بیش از حدو بیش از مقدار مورد نیاز برای تنظیم دمای بدن.

اگر بی دلیل بدن دچار ترق شدیدی شود،دچار بیماری هیپرهیدروز شده است .

هیپرهیدروزیس معمولا از نوجوانی شروع می شود.

این افراد  به طور مداوم در ناحیه کف دست ها ،پا ها و زیر بغل احساس خیس بودن دارند ،البته این مشکل می تواند در زندگی رومزه فرد اختلال ایجاد کند . به طور مثال با خیس بودن کف دست ها فرد حتی نمی تواند  یک دستگیره را بگیرد و یا با عرق کردن در ناحیه زیر بغل باغث کثیف شدن لباس و شرم ساری افراد گردد.

اگر تعریق زیاد مربوط به همین نقاط باشد،به آن هیپرهیدروز موضعی می گویند.در بیشتر موارد هیپرهیدروز،مشکل جسمانی وجود ندارد و مبتلایان در سلامت کامل به سر می برند.

درمان-تعرق-شدید

درمان

خوشبختانه امروزه با کمک روش های مختلفی می توان این بیماری را درمان کرد .

  • تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از متداول ترین روش های درمانی می باشد .بوتاکس باید داخل درم تزریق شود و تزریق در عمل بیشتر سبب کاهش اثربوتاکس می شود.پس از تزریق ناحیه کمپرس می شودیا از ice pack استفاده می شود.

  • جراحی

دو نوع جراحی وجود دارد که می توانند برای درمان این بیماری استفاده شوند. اولین روش درمان با کمک انجام اندوسکوپی و دومین روش با از بین بردن غدد عرقی می باشد در مرحله اول سلول های عصبی که سبب بروز  مشکل می شوند شناسایی می شوند و پزشک ان ها را می شوازند و یا قطع می کند تا نتوانند دیگر سیگنال هایی را که سبب ایجاد عرق می شوند به نقطه مورد نظر برسانند. مشکلی که در درمان با جراحی وجود دارد این است که بیشتر افراد عنوان می کنند که با از بین بردن تعرق در یک ناحیه از بدن تعذق در نواحی دیگر به نسبت بیشتر می شود .  اگر بخواهیم سایر اثرات جانبی این روش درمانی را یاد اور شویم می توان به کاهش احساس ترس و هوشیاری و افت ضربان قلب اشاره کرد.

در جراحی نوع دوم، غدد عرقی به سادگی برداشته می شود و بیمار زیر بیهوشی می رود. اکثر بیماران این گزینه را ترجیح می دهند. البته باید توجه داشته باشید  که هزینه این جراحی به مراتب بالاتر از سایر روش های رمان می باشد .

برخی از خدمات دکتر عبدل زاده جراح بینی خوب در تهران :

تزریق بوتاکس

لیفت سینه

پروتز سینه

لیفت صورت

بزرگ کردن سینه

با تشکر مدیریت سایت دکترعبدل زاده فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

 

پاسخ

9 + یک =