درمان سریع سینوزیت

درمان سریع سینوزیت

درمان سریع سینوزیت مزمن  چیست ؟ آیا راهی برای درمان سینوزیت کهنه وجود دارد ؟ آیا سینوزیت انواع مختلفی دارد ؟ تمام این ها سوالاتی هستند که  افراد از  جراح بینی دارند . اگر شما هم در رابطه با انواع سینوزیت و راه های درمان آن اطلاعی ندارید بهتر است مقاله زیر را مطالعه کنید . دکتر عبدل زاده  جراح بینی خوب در تهران در این مقاله   به بررسی رینوسینوزیت  که نوعی از سینوزیت است ،می پردازند همچنین راه کار های تشخیص و درمان این نوع از سینوزیت بررسی می شود .

درمان سریع سینوزیت

درمان سریع سینوزیت

رینوسینوزیت چیست

رینوسینوزیت  حاد و متناوب  بر اساس آغاز ناگهانی  دو یا چند  علامت بالینی  زیر تعریف  می شود : انسداد ، احتقان ،ترشح ،آبریزش بینی  از جلو  یا عقب ، درد  و از دست دادن حس بویایی  به مدت  حداکثر 12 هفته .

سسینوزیت اتموییدال

استخوان اتمویید  قدامی رابط  مورفولوژیک  بین بینی  و سینوس  های ماگزیلاری  و فرونتال  است . هر دو سینوس  پارانازال  از طریق  اتمویید  قدامی  به بینی  تخلیه می شوند .

عفونت  های ویروسی ،باکتریایی ،یا آلرژیک مخاط بینی  یا نازوفارنکس ،بلافاصله  به سینوس  اتموییدال  گسترش  می یابند .  تورم ،ادم و متعاقبا  هیپرپلازی  مخاطی  به انسداد  مسیر های  درناژ ،پس زدن  ترشحات  و عفونت سینوس های  فرونتال  و ماگزیلاری  می انجامد .

دکتر عبدل زاده جراح بینی خوب در تهران در زمینه جراحی بینی مهارت و تجربه کافی دارند ،شما می توانید برای مشاوره و تعیین وقت با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :02188658909

تظاهرات بالینی رینوسینوزیت

اختلال در تنفس بینی ،هیپوسمیا یا آنوسمیا ،احساس  فشار در بین چشم  و بینی ،درجه  حرارت های زیر تبی ،التهاب حاد  ،بسته به  شدت ، احساس فشار  و درد  در سینوس های فرونتال و ماگزیلاری .

راه های تشخیص

لازم است تا معاینه روتین توسط  جراح بینی خوب  از گوش و حلق و بینی ،انجام شود . مشاهده ،لمس زاویه داخلی چشم ، رد دو بینی ،آندوسکوپی ،ادم مخاطی ،رد پای  چرک  در مه آی  میانی بینی ،سوآب  برای کشت  و تست  مقاومت می باشد .

رینوسینوزیت حاد عوارضی با خود همراه دارد  به ویژه در  اطفال ،انتشار  سریع به حفره  اربیت  و ایجاد  عوارض اربیتال می کند .

درمان رینوسینوزیت

در سینوزیت عود کننده  همراه با درگیری  سینوس های  ماگزیلاری  و یا فرونتال ،یا عوارض  اربیتال  یا مرکزی ، جراحی سینوزیت اندیکاسیون دارد .

دکتر عبدل زاده جراح بینی خوب در تهران  بیان می کنند که در صورت  شکست درمان  محافظه کارانه ،برای  سینوزیت عود کننده ،برای  پولیپوز  بینی  و پارانازال  ،برای سینوزیت  مزمن  با یا بدن  آسم  برونشی ،یا  برای موارد مشکوک  به تومور ، جراحی اندیکاسیون دارد .

برخی از خدمات دکتر عبدل زاده جراح بینی خوب در تهران :

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

هزینه جراحی سینوزیت

مشاوره رایگان بینی

با تشکر مدیریت سایت دکترعبدل زاده بهترین جراح بینی در تهران

پاسخ

9 − پنج =