را های جلوگیری از تورم بینی

را های جلوگیری از تورم بینی

بینی بر اثر ضربه یا  جراحی بینی ورم می­ کند و این امر کاملا طبیعی است. تورم بينى بر اثر دستکارى پوست، استخوان يا غضروف و يا برش پوست در زمان جراحی بينى ایجاد می شود و در افراد بسته به ضخامت پوست بينى، نوع بينى و ميزان دستکارى بينى حين عمل زيبايى متفاوت است.

مراحل زیر به منظور کاهش ورم بعداز جراحی  می ­باشد:

  1. این مرحله التهاب به وجود آمده پس از عمل می­ باشد که در یک هفته بعد از عمل ایجاد می ­شود و با تورم بینی و کبود­شدن همراه است. همچنین نواحی تحت­ درمان با لمس دچار درد می ­شود که جای نگرانی نیست .  در این مرحله اسپلينت برای بهبود ورم استفاده می­ شود.
  2. تا شش هفته بعد از عمل جراحی بافت­های بینی در مرحله تشکیل کلاژن می باشند و  در این زمان بینی نسبت به قبل درد  و حساسیت کمتری دارد. با این حال باید کامل مراقب بود چون همچنان بینی  آسیب پذیراست. در این مدت از چسب­ بینی برای حفظ ظاهر و کاهش تورم بینی استفاده می شود . با کمک چسب بینی می توان فاصله بین استخوان و پوست را کم کرده تا کمتر بافت کلاژن اسکار ایجاد شود.
  3. در شش ­ماه تا یک سال بعد از جراحی بینی به دلیل اینکه کلاژن ها در حال تجزیه شدن می باشند ورم­ بینی ادامه داشته و به تدریج کم می­ شود و زخم های بینی به مرور زمان از بین می­ روند.

به همین دلیل نتیجه عمل جراحی بعد از گذشتن از این مرحله قابل مشاهده می­ باشد.

را-های-جلوگیری-از-تورم-بینی

روش­هایی برای کاهش تورم بینی

  • بالا نگه داشتن سر

سر را به کمک بالشت تا زاویه30 تا 45 درجه بالا نگه دارید. تا دوهفته بعد از عمل این کار کمک می­ کند تا بینی شما کمتر ورم ­کند.

  • کمپرس سرد

به مدت 2روز بعد عمل از کمپرس سرد استفاده کنید. البته هر یک ربع یک بار کمپرس را بردارید و بعد دوباره بگذارید، تا به بافت پوستتان آسیبی وارد نشود.

  • دوری از گرما و حرارت

به مدت2روز بعد عمل از کمپرس ­گرم، دوش آب­گرم و قرار گرفتن در مجاورت هوا و وسایل گرما زا اجتناب کنید.

  • رژیم غذایی

بعداز عمل از مواد غذایی شور و نمک کمتر استفاده کنید تا از تورم بینی کم شود و از نی برای نوشیدن مایعات استفاده نکنید.

  • فعالیت شدید و استراحت

تا 2 هفته پس از عمل از انجام ورزش های سنگین و فعالیت­های زیاد دوری کنید زیرا باعث جمع شدن خون و تورم در صورت وبینی می­ شود. در این مدت پیاده ­روی داشته باشید تا ورم بینی ­تان کاهش یابد.

با تشکر مدیریت سایت دکترعبدل زاده فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

 

پاسخ

4 × 4 =