روش های جراحی بینی

روش های جراحی بینی

جراحی بینی  با روش های مختلفی برای افراد انجام می شود . انتخاب هر کدام از این روش ها بنا بر تشخیص جراح بینی و همچنین نوع بینی بیمار انجام می شود .

انواع روش های جراحی بینی

  • جراحی بینی به روش باز

جراحی بینی به روش باز نسبت به جراحی بینی به روش بسته جدید تر می باشد . در حین جراحی بینی به روش باز جراح بینی در حین جراحی ، برشی بر روی کلوما ایجاد می کند . با کمک این برش جراح بینی می تواند به تمامی ساختار بینی دید کافی داشته باشد . افرادیکه از جراحی بینی به روش باز استفاده می کنند،بعد از جراحی بینی ،تورم بیشتری در بینی آن ها دیده می شود دلیل این امر برشی می باشد که در حین جراحی بر روی پوست بینی زده شده است . جراحی بینی به روش باز بیشتر در افرادی که جراحی بینی با هدف برطرف کردن کجی بینی و اصلاح غیر قرینگی ها انجام می شود ،کاربرد دارد زیرا برای داشتن نتایج مطلوب در این جراحی ها نیاز است تا جراح دید کافی بر تمامی ساختار بینی داشته باشد . در زمان اتمام جراحی بینی پوست بینی به محل اولیه باز میگردد و بخیه زده می شود .

روش-های-جراحی-بینی

  • جراحی بینی به روش بسته

جراحی بینی به روش بسته از اولین روش های جراحی بینی می باشد و در دراز مدت جراحان مختلفی از این روش جراحی استفاده کرده اند . در جراحی بینی به روش بسته برشی بر روی پوست بینی فرد انجام نمی شود و تمامی برش ها از داخل بینی برای فرد زده می شود . یکی از مزیت های این روش نبود برشی بر روی پوست می باشد و عدم دید جراح بینی به تمامی ساختار بینی  در حین جراحی از معایب جراحی بینی به روش بسته می باشد .

البته باید گفت انتخاب هر کدام از روش های باز و یا بسته برعهده جراح بینی می باشد . جراح بینی این انتخاب را بنا بر نوع بینی در افراد و همچنین تسلط جراح بینی به هرکدام از روش ها انجام می دهد . بیشتر افراد این سوال را دارند که کدام یک از روش های جراحی بینی بر دیگری برتری دارد . در پاسخ این افراد باید گفت که هیچ کدام از این روش ها نسبت به هم برتری ندارند ،تنها جراح بینی باید هر کدام از این روش ها را براساس نیاز بیمار استفاده کند .

برخی از خدمات دکتر عبدل زاده جراح بینی خوب در تهران :

جراحی بینی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی طبیعی

جراحی ترمیمی بینی

با تشکر مدیریت سایت دکترعبدل زاده فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

 

پاسخ

2 × پنج =