لیفت سینه

لیفت سینه

لیفت سینه یکی از جراحی های زیایی می باشد که به منظور سینه های محکم تر و زیبا تر انجام می شود . در لیفت سینه موقعیت قرار گیری سر سینه و آرئول اصلاح می گردد .

مزایای لیفت سینه

 • افزایش حجم و اندازه سینه
 • ایجاد ظاهر جوان‌تر برای سینه
 • دستیابی به نتایج ماندگار و بلندمدت
 • کاهش ریسک عوارض جانبی احتمالی
 • عدم از دست دادن حجم یا کاهش اندازه سینه
 • ایجاد جراحت و شکاف بر روی سینه در سطح حداقل

افراد مناسب برای لیفت سینه

افراد مناسب برای انجام لیفت سینه در درجه اول باید از سلامت کامل جسمانی برخوردار باشند و باید از نتایج این جراحی انتطلرات معقولی داشته باشند . جراح قبل از انجام جراحی بیمار را با جراحی لیفت سینه در طی جلسه مشاوره آشنا می کند .

این عمل جراحی معمولاً برای افرادی می‌تواند مفید و اثرگذار باشد که بخشی از حجم سینه خود را از دست داده و دچار افتادگی سینه به خاطر کاهش وزن، بارداری، شیردهی و یا بالا رفتن سن شده‌اند.

لیفت-سینه

لیفت سینه باعث چه تغییراتی در فرد می گردد

 • ظاهر نوسانی یا افتاده سینه (به صورتی که با چارچوب بدن بیمار هماهنگی داشته باشد)
 • از دست دادن سفتی و قابلیت ارتجاع پوست
 • سرسینه‌هایی که پایین‌تر از سطح سینه (پایین‌تر از خط زیر سینه) قرار می‌گیرند.
 • سر سینه و آرئول در حالتی که به سمت پایین قرار می‌گیرند.
 • کشیدگی پوست و بزرگ شدن آرئول، مشکلات ناشی از عدم تقارن بین دو سینه یا مشکلات سر سینه و آرئول

لیفت سینه با لیزر

لیفت سینه با کم لیزر یک روش ترکیبی می باشد .زمانی که فرد برای انجام لیفت سینه از روش لیفت سینه با لیزر و یا ماستوپکسی استفاده کند ،جراح با کمک لیزر بافت های سینه را لیفت می دهد . لیفت سینه با کمک لیزر را نمی توان جایگزینی برای جراحی لیفت سینه دانست ،اما می توان آن را یکی از بهترین روش ها برای بهبود در نتایج جراحی دانست .

مزایایی که می توان با کمک لیفت سینه با لیزر از آن بهره برد این است که لیزر در جراحی لیفت سینه می تواند همانند یک سینه بند برای بیمار اعمال شود و همچنین می تواند بافت های بدن را برای تولید بیشتر کلاژن تحریک کند در نتیجه  سبب پشتیبانی از بافت های سینه می شود .

لیفت-سینه

لیفت سینه با نخ

لیفت سینه با نخ به دلیل عوارض کمتری که دارد جز یکی از بهترین روش های لیفت سینه شناخته شده است .

در حین انجام لیفت سینه ابتدا متخصص زیبایی نواحی مورد نظر برای لیفت  را علامت گذاری می کند و سپس با کمک سوراخ هایی که در پوست ایجاد می کند نخ هایی که مخصوص برای لیفت سینه هستند را در بافت سینه قرار می دهد و سبب بالا کشیدن و لیفت سینه می شود .

روند بهبودی در لیفت سینه

بیشتر افراد متقاضی لیفت سینه در خصوص بهبودی نگرانی هایی دارند . برای این دسته از بیماران باید گفت داشتن درد بعد از هر نوع جراحی کاملا طبیعی می باشد و با گذشت چند روز کاملا برطرف می گرد .

بعد از انجام لیفت سینه بیمار باید در مدت یک الی دو هفته از انجام فعایت های فیزیکی تا جای ممکن خودداری کنند  و ار انجام فعالیت های ورزشی حداقل در مدت چهار هفته خودداری کنند .

نتایج جراحی لیفت سینه  بلافاصله پس از عمل قابل مشاهده است و این نتایج با از بین رفتن ورم و کبودی ایجاد شده، به‌ تدریج بهتر می‌شود.

دلایل معمول زنان  برای انجام لیفت سینه

 

 • بیشتر زنان بعد از بارداری و دوران شیر دهی ،تغییرات ناخواسته ای در سینه های خود ملاحظه می کنند در اغلب آن ها سینه ها کشیده و تیره می شوند.
 • برای جنبه زیبایی و لذت بردن از ظاهر زیبای سینه ها ،با استفاده از لیف سینه بانوان می توانند زیبایی  سینه و اعتماد به نفس را در خود ایجاد کنند .
 • به دلیل از دست دادن وزن به میزان قابل توجه ،از دست دادن وزن به معنی از دست رفتن حجم سینه ها می باشد.

تاثیر جراح پلاستیک در لیفت سینه

انتخاب جراح پلاستیک در نتیجه لیفت سینه بسیار موثر می باشد . بهتر است بعد از انتخاب جراح خود از او در رابطه با نحوه جراحی و روش انتخاب سوال بپرسید . مشاهده نمونه کارهای قبل و بعد از لیفت سینه می تواند به شما در انتخاب جراح پلاستیک کمک کند .

انواع برش لیفت سینه

به طور کلی برای لیفت سینه چهار نوع برش وجود دارد .

 • برش دایره ای بر دور آرئول

منظور از آرئول هاله تیره رنگ نوک سینه می باشد . این نوع از برش بیشتر برای بانوانی که افتادگی سینه های آن کم می باشد استفاده می شود . همزمان با برش دایره ای آرئول می توانیم جراحی پروتز سینه را نیز انجام داد .

 • برش به صورت سوراخ کلید

در طی ایجاد این نوع از برش بر دور هاله سینه و همچنین خط عمودی تا زیر چین سینه زده می شود این نوع از برش بیشتر در خانم هایی که افتادگی سینه های آن ها در درجه متوسط می باشد انجام می شود .

 • برش هلالی

از این نوع از برش در موارد معدودی استفاده می شود . دلیل این امر این است که در طی این برش اطراف بالای هاله سینه و همچنین بخش هلالی شکل از پوست بالایی برداشته می شود و بعد از اتمام کار به طور مجدد به نواحی خالی بخیه زده می شود .

 • برش لنگر شکل

برای ایجاد این نوع از برش از سه خط استفاده می کنند . یک برش بر دور هاله سینه ،یک برش افقی و یک برش عمودی از هاله سینه تا چین زیر سینه . این نوع از برش بیشتر برای بانوانی که افتادگی سینه های آن ها بسیار شدید است استفاده می شود . هم زمان با برش لنگری می توان ماموپلاستی را نیز انجام داد . در این نوع از برش بیشترین برش در سینه فرد ایجاد می شود ،اما در هر صورت از درجه رضایت مندی بالاتری نسبت به سایر روش ها برخوردار می باشد .

لیفت سینه همزمان با پروتز سینه

بیشتر بیماران در رابطه با  لیفت سینه همزمان با پروتز سینه از دکتر عبدل زاده جراح بینی خوب در تهران سوال می پرسند ،آیا ممکن است لیفت سینه همزمان با پروتز سینه انجام شود و شامل عواقب نمی شود . بیشتر مواقع خود جراح به بیمار این موضوع را پیشنهاد می دهد ،گاهی لیفت سینه همزمان با پروتز سینه می تواند ظاهر بسیار زیبایی برای فرد ایجاد کند و بیشتر مشکلات ظاهری که سبب کاهش اعتماد به نفس در فرد گردیده است را برطرف کند.

همانطور که در ابتدای مقاله نیز بیان شد قبل از اقدام به جراحی بهتر است با جراح خود مشاورات لازم را داشته باشید و از خواسته های خود از نتایج لیفت سینه با او صحبت کنید ،این جلسات مشاوره  کمک می کند تا جراح از علایق و انتظارات بیمار اگاه شود و بهترین روش ها و پیشنهادات را مطابق با نظر او بیان کند .

پروتز سینه همزمان با لیفت سینه می تواند تاثیرات مخربی که بر اثر پیری و یا کاهش وزن در فرد به وجود آمده است را برطرف کند . لیفت سینه همزمان با پروتز سینه موارد زیر را سبب می شود .

 • شکل سینه ها گرد و زیبا می شوند .
 • با پر کردن سینه ها به آن ها حجم و شکل می دهند
 • اندازه هاله اطراف نوک سینه کاهش پیدا می کند و متناسب با سینه فرد می شود
 • پوست تیره اطرف سینه از بین می رود و نوک سینه به سمت بالا کشیده می شود .

نکات مورد توجه در جراحی لیفت سینه همزمان با پروتز سینه

در صورتی که فردی به افتادگی سینه دچار شده است پروتز سینه به تنهایی قادر نیست تا ظاهری زیبا برای سینه های فرد ایجاد کند ،برخی از افراد بر این عقیده هستند که با کمک پروتز سینه می توانند افتادگی سینه ها را برطرف کند ،پروتز سینه می تواند در صدی از افتادگی سینه را برطرف کند اما خیلی ناچیز است در صورتی که خواهان از بین رفتن افتادگی سینه هستید بهتر است از لیفت سینه در کنار پروتز سینه استفاده کنید . دکتر مجید عبدل زاده بهترین جراح بینی در تهران در صورتی که وضعیت افتادگی سینه های بیمار در حد بسیار ناچیزی باشد پروتز سینه را به تنهایی برای بیمار خود توصیه می کنند .

دکتر عبدل زاده با توجه به میزان افتادگی سینه در بیماران نوع برش را انتخاب می کند .

سوالات متداول در رابطه به لیفت سینه از دکتر عبدل زاده

افرادی که سینه های افتاده دارند و از ظاهر  و فرم سینه های خود راضی نیستند رو به جراحی لیفت سینه می اورند  ،این افراد سوالات متداولی در رابطه با جراحی لیفت سینه از دکتر عبدل زاده جراح بینی خوب در تهران می پرسند . در ادامه به بررسی این سوالت متداول می پردازیم .

 • آیا تاثیرات  لیفت سینه ماندگار است ؟

ماندگاری تاثیرات لیفت سینه به عوامل مختلفی بستگی دارد  ،  هر فرد بنا بر شرایط  و  مراقبت های بعد از جراحی  ،زمان ماندگاری جراحی لیفت سینه را تخمین می زند .  در نتیجه به طور دقیق نمی توان  زمانی را برای ماندگاری لیفت سینه بیان  کرد ولی  به طور نسبی این جراحی از ماندگاری بالایی برخوردار است .

 • آیا همراه با جراحی لیفت سینه نیاز است تا  ،جراحی های دیگر را نیز انجام دهیم ؟

با  کمک لیفت سینه  می توان سینه ها را بالا کشید  ،اما  نمی توانیم در اندازه و فرم آن ها دخالتی داشته باشیم . در صورتی که  فرد تمایل به بزرگ کردن و فرم دهی به سینه های خود داشته باشد  نیاز است تا  همراه با لیفت سینه پروتز سینه را نیز انجام دهد .

 • جراحی لیفت سینه برای زنان بارداری  و یا شیرده  مانعی ندارد ؟

بهتر است  زنان باردار و شیرده این جراحی را بعد  از گذشت این دوران انجام دهند . جراحی لیفت سینه همزمان با بارداری و شیر دهی توصیه نمی گردد .

 • در طی لیفت سینه  ،از بیهوشی عمومی استفاده می شود ؟

ان جراحی را می توان با روش های مختلف بیهوشی انجام داد ،بیهوشی عمومی و بیهوشی  از طریق تزریق  وریدی  ،با توجه به شرایط و نظر بیمار بهترین روش انتخاب می شود .

 • جراحی لیفت سینه در افراد  محدودیت دارد ؟

این جراحی محدودیت های خاصی ندارد و هر فردی در هر سنی می تواند این جراحی را انجام دهد  ،قبل از اقدام به جراحی ابتدا آزمایشات لازم تجویز می گردد  و سلامت عمومی فرد بررسی می گردد .

 • آیا می توان  گفت  که لیفت سینه می تواند  عوارضی برای بیمار داشته باشد  ؟

این  جراحی عوارضی ندارد  و  فرد می توان از فواید آن لذت ببرد  ،تنها در طی جراحی برشی  در زیر سینه ایجاد می گردد  که  با پوشیدن لباس زیر مخفی می گردد . بهتر است این جراحی بعد از بارداری انجام شود.

برخی از خدمات دکتر عبدل زاده جراح بینی خوب در تهران :

جراحی بینی

لیفت سینه

پروتز سینه

بهترین مارک پروتز سینه

انواع سایز پروتز سینه

جراحی بینی گوشتی

با تشکر مدیریت سایت دکترعبدل زاده  بهترین جراح بینی گوشتی

 

 لیفت سینه

پاسخ

2 × 1 =