مراقبت های بعد از جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی

مراقبت های لازم بعد از جراحی بینی بسیار نقش آفرین می باشد و می تواند به فرد در رسیدن به نتیجه دلخواه از جراحی بینی کمک فراوانی کند.تمامی بیماران باید بعد از هر نوع جراحی مراقبت های لازم را بعد از جراحی داشته باشند ،این امر بسیار کمک کننده در روند بهبودی آن ها دارد.

جراحی بینی که یک نوع جراحی زیبایی می باشد،مسلما نیاز به مراقبت های ویژه ای دارد .بیماران باید بعد از جراحی بینی برای سرعت بخشیدن به روند بهبودی از دستورالعمل های تجویز شده توسط جراح بینی پیروی کنند ،تا بدون بروز هیچ گونه مشکلی روند بهبودی را طی کنند .

مراقبت های بعد از جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی

روش های مراقبت های بعد از جراحی بینی

  • بعد از انجام جراحی بینی ،اکثریت جراحان بینی از اسپلینت برای ماندگاری و تثبیت ساختارهای داخل بینی استفاده می کنند . استفاده از این اسپلینت ها در شکل گیری بینی بسیار موثر می باشند .لازم به ذکر است که اسپلینت ها مسیر بینی را به هیچ وجه مسدود نمی کنند و از جنس آلمینیوم می باشند . استفاده از آن ها از یک هفته تا دو ماه به بیماران توصیه می شود.
  • تمیز نگه داشتن بینی یکی از ملزومات بعد از جراحی بینی می باشد ،البته برای این کار به هیچ وجه نباید از وارد کردن وسیله  به داخل بینی خودداری کرد. برای این کار جراح بینی به بیمار سرم های نمکی و مرطوب کننده ها را به بیمار توصیه می کند.
  • حداقل در طول دو هفته باید از فین کردن خودداری کنید،زیرا فین کردن سبب وارد آمدن فشار به قسمت های مختلف بینی می گردد. برای این کار می توانید ترشحات بینی خود را به سمت بالا بکشید و بعد از آن خارج کنید.
  • بهتر است يك هفته قبل از جراحي  مصرف سيگار قطع شود،هيچ دارويي را بدون مشورت با پزشك جراح خود مجاز به استفاده نيستيد ،خيلي از داروها  در دوره بعد از جراحي ممنوع است.
  • اگر بعد از جراحي بيني دچار سردرد شديد،تب،استفراغ يا اختلال  بينايي و اختلال در سطح هوشياري شديد سريعا با پزشك خود تماس بگيريد يا به مركز درماني مراجعه كنيد.
دکتر عبدل زاده بهتربن جراح بینی گوشتی ، در زمینه جراحی بینی از تجربه و مهارت ویژه ای بر خوردار هستند . شما می تواندی برا مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :02188658909

دارو های مصرفی بعد از جراحی بینی

از آنجا که سوال بسیاری از افراد بعد از جراحی بینی ،در رابطه با میزان  دارو های مصرفی بعد از جراحی بینی می باشد ،دکتر عبدل زاده جراح بینی خوب در تهران در ادامه به بررسی این دارو ها می پردازد .اگر می خواهید اطلاع کافی در رابطه با میزان مصرف دارو ها به دست آورید ،ادامه مقاله را مطالعه فرمایید .

کپسول آموکسی سیلین 500 گرم لازم تا تا هر 8 ساعت یک عدد به مدت یک هفته و به منظور جلوگیری از عفونت مصرف نمایید .

مصرف قرص سرماخوردگی هر 6 ساعت یک عدد ، به مدت سه روز  بعد از در آوردن پانسمان بینی ،جهت کاهش عطسه و سرفه  ادامه دهید .

قرص ژلوفن بعد از صرف غذا،به منظور کاهش درد و تورم ،روزانه دو عدد مصرف  شود .

قرص پرینازول 5 میلی گرم جهت کاهش تورم ،روزانه صبح و شب به مدت 5 روز مصرف نمایید .

قطره پنی نفرین را بعد از در آوردن پانسمان داخل بینی تا سه روز هر 8 ساعت در هر  دو طرف بینی استفاده شود . این قطر به منظور جلوگیری از خونریزی های احتمالی بعد از جراحی بینی تجویز می شود .

سرم شستشوی بینی بعد از برداشتن پانسمان یا مش بینی استفاده کنید . بهترین روش جهت شستشوی بینی با سرنگ به میزان 5-10 سی سی به آرامی داخل بینی است . لازم است تا شستشوی بینی حداقل روزانه دو بار ،به مدت یک تا دو ماه ادامه یابد .

پماد تتراسایکلین چشمی ،روزانه دو مرتبه داخل بینی استفاده شود .  این پماد بعد از برداشتن پانسمان بینی ،داخل بینی استفاده شود .

پماد ایپوزینک نیز به منظور ترمیم بخیه تجویز می شود . بهتر است از این پماد به مدت یک ماه استفاده شود

با توجه به توصیه های دکتر عبدل زاده ،می توانید طول دوره درمان خود را به نسبت کاهش دهید . لازم به ذکر است که توجه به توصیه های جراح بینی بعد از جراحی از الزامات است و به آن توجه کنید .

با تشکر مدیریت سایت دکترعبدل زاده بهترین جراح بینی گوشتی

پاسخ

پانزده + 12 =