مراقبت های بعد از جراحی سینه

مراقبت های بعد از جراحی سینه

مراقبت های بعد از جراحی سینه را در این مقاله بررسی می کنیم . افرادی که جراحی سینه انجام داده اند باید بدانند که برای داشتن نتیجه خوب و رضایت بخش از جراحی خود باید حتما به توصیه ها و مراقبت های بعد از جراحی سینه توجه کامل داشته باشند .

در حالت کلی روند ترمیم زخم حدودیکسال به طول می انجامد، در ابتدا پس از عمل ، زخم ظاهر خوبی دارد . پس از گذشت حدود 1 الی 2 ماه زخم قرمز تیره شده و به سمت ارغوانی شدن تغییر رنگ می دهد ، زخم از سطح پوست برجسته شده و بدترین شکل زخم حدود 5-3 ماه پس از عمل خواهد بود . پس از این مدت زمان زخم تدریجا به سمت کم رنگ شدن رفته و سطح زخم مسطح می شود بطوری که حدود یکسال پس از عمل ، فقط خط باریکی به جا می ماند. بنابراین برای رویت نتیجه بایستی یک سال صبر کرد.

مراقبت-های-بعد-از-جراحی-سینه

اما در این دوران باید موارد زیر را رعایت کنیم

  • در هنگام خواب و استراحت سعی نمایید که بجای به پهلو خوابیدن ، به پشت بخوابید . چنانچه  نمی توانید  روی پشت بخوابید ، در اینصورت در وضعیت راحت دیگری بغیر از به شکم خوابیدن، قرار بگیرید.
  • از سوتین های طبی استفاده کنید .این سوتین ها می توانند همانند پانسمان سینه ها و البته پروتز ها را در بهترین وضعیت خود قرار دهند . سوتین طبی شما به مثابه پانسمان عمل می کند بطوریکه سینه ها و پروتزها را در بهترین وضعیت نگاه میدارد.بعد از پروتز سینه بهتر است که این سوتین ها به طور تمام وقت استفاده شوند .
  • بعد از عمل جراحی ، سعی کنید تا دو هفته بعد از جراحی از بلند کردن اجسام سنگین که ممکن است سینه را تحت فشار قرار دهد خودداری کنید .

برخی از خدمات دکتر عبدل زاده جراح بینی خوب در تهران :

لیفت سینه

پروتز سینه

بهترین مارک پروتز سینه

جراحی بینی

لیفت سینه

پروتز سینه

با تشکر مدیریت سایت دکترعبدل زاده فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

 

پاسخ

هجده + 17 =