مراقبت های لازم بعد ازجراحی بینی

مراقبت های لازم بعد ازجراحی بینی

مراقبت های لازم بعد از جراحی بینی بسیار نقش آفرین می باشد و می تواند به فرد در رسیدن به نتیجه دلخواه از جراحی بینی کمک فراوانی کند.تمامی بیماران باید بعد از هر نوع جراحی مراقبت های لازم را بعد از جراحی داشته باشند ،این امر بسیار کمک کننده در روند بهبودی آن ها دارد.

جراحی بینی که یک نوع جراحی زیبایی می باشد،مسلما نیاز به مراقبت های ویژه ای دارد .بیماران باید بعد از جراحی بینی برای سرعت بخشیدن به روند بهبودی از دستورالعمل های تجویز شده توسط جراح بینی پیروی کنند ،تا بدون بروز هیچ گونه مشکلی روند بهبودی را طی کنند .

مراقبت-های-لازم-بعد-ازجراحی-بینی

روش های مراقبت های بعد از جراحی بینی

  • بعد از انجام جراحی بینی ،اکثریت جراحان بینی از اسپلینت برای ماندگاری و تثبیت ساختارهای داخل بینی استفاده می کنند . استفاده از این اسپلینت ها در شکل گیری بینی بسیار موثر می باشند .لازم به ذکر است که اسپلینت ها مسیر بینی را به هیچ وجه مسدود نمی کنند و از جنس آلمینیوم می باشند . استفاده از آن ها از یک هفته تا دو ماه به بیماران توصیه می شود.
  • تمیز نگه داشتن بینی یکی از ملزومات بعد از جراحی بینی می باشد ،البته برای این کار به هیچ وجه نباید از وارد کردن وسیله  به داخل بینی خودداری کرد. برای این کار جراح بینی به بیمار سرم های نمکی و مرطوب کننده ها را به بیمار توصیه می کند.
  • حداقل در طول دو هفته باید از فین کردن خودداری کنید،زیرا فین کردن سبب وارد آمدن فشار به قسمت های مختلف بینی می گردد. برای این کار می توانید ترشحات بینی خود را به سمت بالا بکشید و بعد از آن خارج کنید.
  • بهتر است يك هفته قبل از جراحي  مصرف سيگار قطع شود،هيچ دارويي را بدون مشورت با پزشك جراح خود مجاز به استفاده نيستيد ،خيلي از داروها  در دوره بعد از جراحي ممنوع است.
  • اگر بعد از جراحي بيني دچار سردرد شديد،تب،استفراغ يا اختلال  بينايي و اختلال در سطح هوشياري شديد سريعا با پزشك خود تماس بگيريد يا به مركز درماني مراجعه كنيد.

با تشکر مدیریت سایت دکترعبدل زاده بهترین جراح بینی گوشتی

 

پاسخ

هفت − یک =