نقاط تزریق بوتاکس

 نقاط تزریق بوتاکس

با افزایش سن  ممکن است شاهد خطوطی بر روی پوست خود باشید . این خطوط ناراحت کننده و در عین حال زیبایی شما را تحت تاثیر قرار می دهد . اما آیا راهی وجود دارد تا بتوان از شر این خطوط  خلاص شد . تزریق بوتاکس یکی از روش های جوانسازی پوست صورت است . در صورتی که  این  تزریق قبل از عمیق شدن خطوط  ،انجام شود ،به طور کامل اثری از آن ها بر روی پوست فرد باقی نمی ماند  . اگر شما هم خواستار زیبایی صورت خود هستید مقاله زیر را مطالعه کنید .

بوتولینوم توکسین یکی از پرطرفدار ترین درمان های زیبایی ضد پیری در جهان امروز است و  بوتاکس ، نام تجاری شناخته شده آن در بین مردم است .  هدف اصلی از تزریق بوتاکس ،جلوگیری از  رسیدن سیگنال های سلول های عصبی به عضله  می باشد . این روند باعث فلج خفیف می شود که با گذشت زمان می تواند ظاهر خطوط و چین و چروک را کاهش داده و یا حتی به طور کامل  از بین ببرد.

لازم است تا فردی که تزریق بوتاکس را انجام می دهد از مهارت کافی بر خوردار باشد ،تا بتواند به طور دقیق نقاطی از پوست که نیاز به تزریق بوتاکس دارند را ،شناسایی کند .

نقاط تزریق بوتاکس

نقاط تزریق بوتاکس

نقاط تزریق بوتاکس

  Glabella که معمولا به عنوان خطوط خفیف شناخته می شود

این  ناحیه ، شامل یک گروه از عضلات است  که ممکن است در طول زمان ،موجب بروز خطوط عمودی شوند .  بیشتر از این ناحیه با عنوان خطوط خفیف صورت یاد می کنند .

نواحی اطراف چشم ها     

منطقه دیگری که معمولا نیاز به تزریق بوتاکس دارد ،در اطراف چشم است.  تزریق در این نقاط با هدف  از بین خطوط دور چشم انجام می شود . گاهی ممکن است تنها فرد هنگام لبخند ،این خطوط را که با افزایش سن بیشتر می شود ،مشاهده کنند .

تزریق در  اطراف لب

گاهی بر اثر افزایش سن پوست فرد در نواحی لب ها   دچار خطوطی می شود و یا ممکن است فرد دچار خط خنده شدید شود  . در این موارد تزریق بوتاکس می تواند موثر واقع شود .

 تزریق بوتاکس در نواحی پیشانی

منطقه نهایی که معمولا با تزریق بوتاکس درمان می شود  با هدف از بین بردن خطوط افقی  بر روی پیشانی انجام می شود . این حالت بیشتر مواقعی  که فرد ابروهای خود را به  بالا می دهد ،عضله گسترده ای که از فرونتالیس  تشکیل شده است   سبب بروز این خطوط بر روی پیشانی می گردد .

یک الگو تزریق معمول برای این منطقه شامل پنج نقطه استراتژیک در پیشانی است. در افرادی که دارای پیشانی بزرگتر هستند، ممکن است تزریق یک ردیف کامل تجویز گردد .

مکانیسم اثر بوتاکس

بعد از تزریق شدن بوتاکس  ،این مواد به عضلات جذب می گردند . این مواد در انتهای  اعصابی  که فرمان انقباض را به عضلات منتقل می کنند ،مستقر می گردند و به نوعی عضله مورد نظر به طور موقت فلج می شود  .

این اثر حداکثر تا 6 ماه پس از تزریق باقی می ماند  و نیاز است  تا برای تداوم ،تزریق بعد از گذشت 6 ماه دو مرتبه  صورت گیرد .

آیا تزریق بوتاکس عوارضی با خود همراه دارد ؟

عوارض جانبی ممکن است شامل ، سردرد، کبودی، درد در محل تزریق  شود لازم است بدانید که ،تمام این عوارض کاملا طبیعی است و با گذشت یک دوره کوتاه مدتبه طور   خود به خود از بین می روند .

توصیه می شود اگر تصمیم به تزریق بوتاکس دارید  ، از مصرف آسپرین  و ایبوپروفن  خودداری کنید ،زیرا این قرص ها خونریزی را افزایش می دهد و سبب کبودی در نقاط تزریق بوتاکس می شود .

دکتر عبدل زاده جراح بینی خوب در تهران در زمینه جراحی های زیبایی صورت  مهارت و تجربه کافی دارند ،شما می توانید برای مشاوره و تعیین وقت با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :02188658909

مزایای تزریق بوتاکس

بوتاکس کاربرد های مختلفی دارد ،نه  تنها از آن به جهت زیبایی صورت می توان استفاده کرد ،به منظور درمان میگرن، درمان تعریق شدید در زیر بغل و کف دست  و ..  نیز مورد استفاده قرار می گیرد .

در نتیجه با کمک تزریق بوتاکس می توان  چین و چروک ایجاد شده بر روی پوست خود را محو کنید .

برخی از خدمات دکتر عبدل زاده جراح بینی خوب در تهران :

جراحی چال گونه

 تزریق بوتاکس

هزینه جراحی چال گونه

جراحی زیبایی گوش

جراحی بینی گوشتی

ریسک های جراحی بینی

جراحی ترمیمی بینی

با تشکر مدیریت سایت دکترعبدل زاده بهترین جراح بینی در تهران

پاسخ

یازده + دو =