پروتز سینه

پروتز سینه

پروتز سینه یکی از شایع ترین عمل های جراحی است که در حوزه جراحی پلاستیک و زیبایی انجام می شود ،عمدتا خانم های جوانی که  از سن پایین ،از کوچکی سایز خود ناراضی هستند برای پروتز سینه مراجعه می کنند . بهترین توصیه برای این افراد عمل جراحی پروتز سینه است . دو نوع پروتز وجود دارد که متداول ترین آن پروتز سیلیکونی می باشد .

نکته قابل توجه

مهمترین نکته در جراحی پروتز سینه  اندازه گیزی سایز دقیق و حجم  سینه های فرد متقاضی است . با اندازه گیری تمام این موارد می توان اندازه پروتز انتخاب شده را تعیین کنیم .

با انتخاب جراح پلاستیک خوب و حرفه ای و همچنین انتخاب جنس مناسب برای پروتز سینه می توانید حداکثر تا ده سال از نتایج این جراحی لذت ببرید .

عمل پروتز سینه برای چه افرادی توصیه می شود ؟

اگر بخواهیم این عنوان را تقسیم بندی کلی کنیم ،می توان گفت پروتز سینه  را معمولا دو گروه  می توانند استفاده کنند ،یک دسته دختران جوانی که متاسفانه اصلا بافت سینه ندارند و برای جایگزین کردن سینه باید از یک پروتز استفاده شود که به آن پروتز سینه می گویند این پروتز ها از جنس سیلیکون طبی است که با ژل سیلیکون طبی پر شده اند . در این افراد معمولا از برش زیر سینه  استفاده می شود ، لازم است تا برش 4 تا 5 سانتی متری ایجاد شود . پروتز در فضای زیر عضله قرار می گیرد و بر اساس سایزی که بیمار انتخاب می کند به یک شکل و سایزی خاص می رسد .

پروتز سینه یکی از جراحی های شایع در بین بانوان است که طرفداران بسیاری دارد ،دکتر عبدل زاده از انجایی که در این زمینه از مهارت و تجربه فراوانی بر خوردار هستند ،می توانند با انتخاب سایز و جنس مناسب برای پروتز سینه ، نارضایتی فرد از سایز سینه های خود را از بین ببرند . شما برای مشاوره و تماس با دکتر عبدل زاده می توانید با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید .
02188658909

دسته دوم افرادی هستند که در طول زمان به دلایل اتفاقی مثل بارداری ،چاقی  و لاغر شدن و یا لاغر شدن به مقدار زیاد ،سینه ها در عین کوچک شدن شل و افتاده شده در اصلاح گفته می شود ،سینه های آن ها آب شده است. این افراد می توانند برای آنکه حجم از بین رفته سینه های خود را باز گردانند از پروتز سینه  و به همراه آن لیفت سینه را هم انجام دهند ،برش این افراد متفاوت از دسته اول است . معمولا برای این افراد از برش دور سینه و خط وسط سینه استفاده می کنند . در هر حال در هر دو گروه از پروتز سینه برای بزرگ کردن سینه ها و رسیدن به سایز دلخواه استفاده می کنند .

امروزه پروتز ها می توانند جایگزین مناسبی برای بافت خالی سینه ها باشند برخی از زنان بعلت برداشتن بافت سینه در جراحی سرطان سینه دچار مشکل می شوند و این امر موجب ناراحتی و کاهش اعتماد بنفس آن ها گردیده است که با استفاده از جراحی پروتز سینه می توان این مشکل را برطرف کرد و ظاهر زیبایی در سینه ها ایجاد نمود.

انتخاب پزشک با تجربه و متبحر در نتیجه جراحی پروتز سینه بسیار تاثیر گذار می باشد همچنین قبل از انجام جراحی پروتز سینه باید اطلاعات و آگاهی خود را بالا برده تا بتوانید تصمیم درستی برای انجام این جراحی بگیرید و انتخاب درستی برای جراحی پروتز سینه داشته باشید

جراحی-پروتز-سینه

انواع پروتز سینه

پروتز های سینه از لحاظ ماده پر کننده به دو نوع زیر تقسیم می شوند

پروتز های سالینی: به این نوع از پروتز ها آب نمکی گفته می شود که با آب و نمک استریل پر شده اند و دارای جدار سیلیکونی غیر قابل نفوذی هستند. این نوع از پروتزها برای خانم های بالای هجده سال استفاده می شود.

یکی از مزیت های پروتز های آب نمکی این می باشد که اگر در اثر وارد شدن ضربه سنگین لایه پروتز پاره شود مایع که با آب و نمک استریل شده پر شده است از پوسته بیرون آمده و به مرور زمان توسط بدن حل می شود و جذب بدن می شود.

پروتز های سالینی نسبت به پروتزهای سلیکونی سفت تر می باشد و خانم هایی بیشتر از این نوع پروتز ها استفاده می کنند که می خواهند سینه های خود را بیش تر از حد طبیعی بزرگ و حجیم کنند

پروتزهای سیلیکونی: پروتز های سیلیکونی از ژل سیلیکونی ساخته شده اند. این نوع از پروتز ها برای خانم های بیست و دو سال به بالا توصیه می شود. پروتز های سیلیکونی نسبت به پروتز های سالینی بیشتر به بافت طبیعی بدن نزدیک می باشد.

پروتز-سینه

خانم هایی که در جراحی پروتز سینه خواستار استفاده از پروتز های سلیکونی می باشند باید بطور منظم توسط جراح خود معاینه شوند تا از عملکرد پروتز سینه اطمینان پیدا کنند زیرا اگر بر اثر وارد شدن ضربه بسیار سنگین لایه پروتز های سیلیکونی آسیب ببیند ژل سیلیکونی یا به نواحی اطراف وارد می شود و یا در داخل لایه قرار می گیرند.

انتخاب نوع پروتز با توجه به خواسته بیمار و نظر و تایید پزشک می باشد امروزه از پروتز های سیلیکونی نسبت به پروتز ها سالینی بیشتر استفاده می شود. پروتز های سیلیکونی دونوع هستند

1.گرد ( round )

 1. قطره اشکی (( Anatomical

محل برش برای قرار گیری پروتز سینه

 • برش زیر سینه
 • برش زیر بغل
 • برش در هاله اطراف نوک سینه

در جراحی پروتز سینه از چند برش مختلف که در بالا به آن ها اشاره شده است برای قرار گیری پروتز سینه استفاده می شود. در برش زیر سینه بدلیل اینکه جراح به طور مستقیم به فضایی که قرار است پروتز در آن قرار گیرد دسترسی دارد بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. در برش زیر سینه بروی چین افقی سینه برشی ایجاد می شود و از طریق این برش پروتز در ناحیه مورد نظر جایگذاری می شود.

محل قرار گیری پروتز سینه

محل قرار گیری پروتز سینه بنا به تشخیص پزشک و آناتومی فرد می تواند متفاوت باشد و در زیر عضله سینه و یابالای عضله سینه پروتز ها می توانند قرار گیرند. محل قرار گیری پروتز سینه در نتیجه جراحی بسیار تاثیر گذار می باشد. امروزه  اکثرا پروتز را در زیر عضله سینه قرار می دهند زیرا قرار گیری پروتز در زیر عضله سینه دارای نتیجه بهتر است و در هنگام شیردهی در مادران کمترین تاثیر را خواهد گذاشت.

پس از قرار گیری پروتز در ناحیه مورد نظر برای بستن برش از بخیه های قابل جذب استفاده می شود. استفاده از سوتین طبی پس از جراحی پروتز سینه برای برخورداری بهترین نتیجه بسیار توصیه می شود.

بهترین مارک پروتز سینه

پروتز سینه یکی از جراحی هایی می باشد که نظر بانوان زیادی را به خود جلب کرده است . مسلما در این رابطه سوالات بسیاری ذهن افراد را به خود درگیر می کند  . یکی از رایج ترین سوالات افراد  ،در خصوص بهترین مارک پروتز سینه می باشد .  در ادامه به بررسی بهترین مارک پروتز سینه می پرداریم .

خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی های نوین در رابطه با پروتز سینه پیشرفت های قابل توجهی شده است  و افراد با اطمینان بیشتری می توانند این جراحی را انجام دهند .

انواع مارک پروتز سینه

 • منتور (mentor )

مارک منتور یکی از موفق ترین و بهترین مارک ها برای پروتز سینه است ،جنس این مارک سلیکونی است و از کیفیت بالایی بر خوردار می باشد  و می توان آن را در دسته بهترین مارک های پروتز سینه دانست .

 • سیلیمد برزیلی ( silimed )

پروتز سیلیمد برزیلی نیز  یکی دیگر از مار ک های خوب برای پروتز سینه است از آنجایی که این نوع پروتز سینه  با توجه به ساختار و آناتومی بدن فرد ساخته می شود  و با آنالیز بالایی تهیه شده است در نتیجه دکتر عبدل زاده به بیماران خود بیشتر این نوع مارک را پیشنهاد می کنند . این نوع از پروتز سینه در کشور برزیل تولید و ارائه می گردد .

بهتر است قبل از اقدام به جراحی پروتز سینه با جراح خود در این رابطه صحبت و مشاوره کنید ،دکتر عبدل زاده جراح بینی خوب در تهران ،بهترین نوع جراحی و البته بهترین  مارک پروتز سینه را به بیماران خود  پیشنهاد می کنند تا میزان رضایت بعد از جراحی را به میزان قابل توجهی افزایش دهند .

مراقبت بعد از جراحی پروتز سینه

افرادی که اقدام به جراحی پروتز سینه کرده اند برای برخورداری از بهترین نتیجه باید مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه را بطور کامل رعایت کنند که در زیر به برخی از آن ها اشاره شده است.

داشتن درد در ناحیه پروتز سینه بعد از جراحی امری طبیعی می باشد که به مرور زمان بر طرف می گردد و می توانید با کمک داروهای مسکن میزان این درد را به نسبت قابل توجهی از بین ببرید .

حتما یک همراه در 24 ساعت اولیه پس از جراحی پروتز سینه در کنار خود داشته باشید

در هنگام استراحت از خوابیدن بروی شکم و پهلو جدا خودداری نمایید و به پشت بخوابید زیرا در این روش خوابیدن امکان جابه جایی در پروتز ها وجود ندارد و پروتز ها در بهترین محل خود قرار می گیرند

پس از جراحی پروتز سینه استفاده از سوتین طبی به مدت یک ماه ضروری می باشد زیرا سوتین طبی همانند پانسمان پس از جراحی عمل می کند و پروتز را در بهترین وضعیت نگه می دارد و نمی گذارد پروتز ها جابه جا شوند. ( در هنگام استحمام  می توانید سوتین طبی را در آورید.)

از کشیدن سیگار و مصرف الکل پس از جراحی پروتز سینه جدا خودداری نمایید.

پروتز-سینه

دوره نقاهت پروتز سینه

همانطور که در ابتدا گفته شد ،پروتز سینه به منظور حجیم سازی سینه ها و خوش فرمی اندام انجام می شود ،اما برای داشتن یک نتیجه ایده ال از جراحی پروتز سینه لازم است تا در دوران نقاهت خود نکاتی را مدنظر داشته باشید .

پروتز سینه همانند سایر جراحی های زیبایی برای بهبودی کامل نیاز به  مراقبت هایی بعد از جراحی دارد  تا بتواند دوره نقاهت بعد از جراحی را به نسبت کاهش دهد .

دکتر عبدل زاده  جراح بینی خوب در تهران  دوران نقاهت بعد از جراحی پروتز سینه را  به چند مرحله تقسیم کرده اند ،که لازم است در هر مرحله مواردی رعایت شود .

دوره اول روز جراحی پروتز سینه

بعد از پایان جراحی  ،فرد  با به دست آوردن هوشیاری خود  به بخش منتقل می شود ،در این حین لازم است تا جراح تمام علائم حیاتی بیمار را بررسی کند  و در صورتی که مشکل خاصی برای فرد وجود نداشته باشد ،بیمار برای ترخیص اقدام کند .

توصیه می شود که بعد از جراحی  از مصرف سدیم تا حد امکان امتناع کنید و رژیم غذایی خود را با مصرف مایعات و آب شروع کنید .

دوره دوم  هفته اول بعد از جراحی پروتز سینه

در این زمان بعد  از جراحی  ممکن است فرد در ناحیه برش زده ،کمی احساس درد کند ،نیاز به نگرانی نیست ،این درد کاملا طبیعی است . جراح بعد از جراحی با تجویز دارو های مسکن سعی می کند تا جای امکان از میزان درد بعد از جراحی بکاهند.

دوره سوم هفته دوم بعد از جراحی پروتز سینه

در این زمان شما می توانید تمام فعالیت های  روزمره خود را انجام دهید ،تنها لازم است از انجام ورزش های سنگین و بلند کردن اجسام خودداری کنید . بهتر است تا جای ممکن رانندگی نکنید .

دوره چهارم هفته  سوم بعد از جراحی پروتز سینه

در این زمان کم کم بدن حالت طبیعی خود را پیدا می کند ،شما می توانید  در هفته  سوم بعد از جراحی  پیاده روی سبک انجام دهید ،اما  دراین زمان لازم  است تا از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید

با توجه به رعایت نکات ذکر شده شما می توانید دوه نقاهت خود را کوتاه کنید و از نتایج  جراحی  لذت ببرید .

در ادامه برخی از سوالات متداول در رابطه با پروتز سینه که از دکتر عبدل زاده سوال می شوند را مطرح می کنیم
 • در حین جراحی پروتز سینه برش را در کدام قسمت  سینه ایجاد می کنند  ؟

به طورمعمول این برش در زیر سینه  برای  قرار  گیری پروتز ایجاد  می شود  .  برش در زیر سینه  این  امکان  را  ایجاد می کند  که جراح  در  حین  جراحی  به  قسمت قرار گیری  پروتز سینه  به  طور  کامل  دسترسی داشته  باشد  .  البته می توان  برش را در   کنار  های  سینه و  زیر  بغل  نیز ایجاد کرد  .

 • پروتز سینه  تنها راه ممکن برای  بزرگ کردن سایز  سینه می باشد ؟

خیر ،راه های مختلفی نیز وجود دارد که می توان برای بزرگ  کردن  سینه ها به کار  گرفت ،دکتر عبدل زاده قبل از هر چیز با بررسی شرایط بیمار  بهترین روش ممکن برای بزرگ و حجیم کردن سینه ها را توصیه می کند ،از جمله این روش ها شامل ،تزریق ژل و.. می باشد .  در مواردی دیده شده است  که فرد دچار افتادگی سینه است به این دسته  از افراد  لیفت سینه پیشنهاد می گردد .

 • آیا  پروتز سینه با عوارضی  همراه است ؟

مراقبت های  پس از لیفت سینه برای  از بین بردن عوارض بعد از  جراحی بسیارمهم می باشد . افراد برای حداقل کردن این عوارض لازم است به توصیه های پزشک توجه کنند . لازم  به ذکر است که بهتر است در انتخاب جراح برای پروتز سینه دقت کافی داشته باشید زیرا نقش جراح در پروتز و لیفت سینه بسیار مهم است .

 • آیا افرادی که  پروتز سینه را انجام داده اند ،امکان شیر دهی برای آن ها وجود ندارد ؟

پروتز سینه مانع از  بسته شدن عروق شیردهی نمی شوند ،در نتیجه نمی تواند به عنوان مانعی برای شیر دهی شناخته شود .

 • بهترین سن برای انجام پروتز سینه چه سنی است ؟

در حالت کلی این  جراحی برای افراد بالای 18 سال توصیه می شود ،در هر سنی ممکن است فرد احساس نارضایتی از ظاهر سینه های خود داشته باشد  .

 • تاثیرات این جراحی تا چه مدت ماندگار است ؟

ماندگاری این جراحی بسیار بالا است و تنها تحت شرایطی  همچون ،افتادگی پوست ،بالا رفتن سن و تغییر سایز می تواند تغییر کند .

سایر خدمات دکتر عبدل زاده بهترین جراح بینی در تهران

لیفت سینه

پروتز سینه

لیفت سینه با نخ

با تشکر مدیریت سایت دکتر مجید عبدل زاده جراح بینی خوب در تهران

پاسخ

4 × 4 =