پروتز سینه

پروتز سینه

پروتز سینه امروزه در خانم هایی که از ظاهر سینه های خود ناراضی می باشند و می خواهند بافت سینه خود را بزرگ و حجیم سازند بسیار کاربرد دارد و از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. عوامل بسیاری مانند کاهش وزن شدید، زایمان های متعدد و شیر دهی می تواند سینه را بدفرم و آویزان کند در این صورت می توان با استفاده از پروتز سینه بافت سینه را ترمیم کرد و دوباره حالت قبلی را به سینه باز گرداند. همچنین انجام جراحی پروتز سینه در خانم هایی که دچار عدم قرینگی در سینه ها شده اند و این امر موجب کاهش زیبایی و جذابیت آن ها گردیده است توصیه می شود با استفاده از پروتز سینه می توان مشکل عدم تناسب در سایز سینه ها را برطرف کرد و سایز هردو سینه را یکسان نمود و شکل ظاهری آن را طبیعی کرد.

امروزه پروتز ها می توانند جایگزین مناسبی برای بافت خالی سینه ها باشند برخی از زنان بعلت برداشتن بافت سینه در جراحی سرطان سینه دچار مشکل می شوند و این امر موجب ناراحتی و کاهش اعتماد بنفس آن ها گردیده است که با استفاده از جراحی پروتز سینه می توان این مشکل را برطرف کرد و ظاهر زیبایی در سینه ها ایجاد نمود.

انتخاب پزشک با تجربه و متبحر در نتیجه جراحی پروتز سینه بسیار تاثیر گذار می باشد همچنین قبل از انجام جراحی پروتز سینه باید اطلاعات و آگاهی خود را بالا برده تا بتوانید تصمیم درستی برای انجام این جراحی بگیرید و انتخاب درستی برای جراحی پروتز سینه داشته باشید

جراحی-پروتز-سینه

انواع پروتز سینه

پروتز های سینه از لحاظ ماده پر کننده به دو نوع زیر تقسیم می شوند

پروتز های سالینی: به این نوع از پروتز ها آب نمکی گفته می شود که با آب و نمک استریل پر شده اند و دارای جدار سیلیکونی غیر قابل نفوذی هستند. این نوع از پروتزها برای خانم های بالای هجده سال استفاده می شود.

یکی از مزیت های پروتز های آب نمکی این می باشد که اگر در اثر وارد شدن ضربه سنگین لایه پروتز پاره شود مایع که با آب و نمک استریل شده پر شده است از پوسته بیرون آمده و به مرور زمان توسط بدن حل می شود و جذب بدن می شود.

پروتز های سالینی نسبت به پروتزهای سلیکونی سفت تر می باشد و خانم هایی بیشتر از این نوع پروتز ها استفاده می کنند که می خواهند سینه های خود را بیش تر از حد طبیعی بزرگ و حجیم کنند

پروتزهای سیلیکونی: پروتز های سیلیکونی از ژل سیلیکونی ساخته شده اند. این نوع از پروتز ها برای خانم های بیست و دو سال به بالا توصیه می شود. پروتز های سیلیکونی نسبت به پروتز های سالینی بیشتر به بافت طبیعی بدن نزدیک می باشد.

پروتز-سینه

خانم هایی که در جراحی پروتز سینه خواستار استفاده از پروتز های سلیکونی می باشند باید بطور منظم توسط جراح خود معاینه شوند تا از عملکرد پروتز سینه اطمینان پیدا کنند زیرا اگر بر اثر وارد شدن ضربه بسیار سنگین لایه پروتز های سیلیکونی آسیب ببیند ژل سیلیکونی یا به نواحی اطراف وارد می شود و یا در داخل لایه قرار می گیرند.

انتخاب نوع پروتز با توجه به خواسته بیمار و نظر و تایید پزشک می باشد امروزه از پروتز های سیلیکونی نسبت به پروتز ها سالینی بیشتر استفاده می شود. پروتز های سیلیکونی دونوع هستند

1.گرد ( round )

 1. قطره اشکی (( Anatomical

محل برش برای قرار گیری پروتز سینه

 • برش زیر سینه
 • برش زیر بغل
 • برش در هاله اطراف نوک سینه

در جراحی پروتز سینه از چند برش مختلف که در بالا به آن ها اشاره شده است برای قرار گیری پروتز سینه استفاده می شود. در برش زیر سینه بدلیل اینکه جراح به طور مستقیم به فضایی که قرار است پروتز در آن قرار گیرد دسترسی دارد بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. در برش زیر سینه بروی چین افقی سینه برشی ایجاد می شود و از طریق این برش پروتز در ناحیه مورد نظر جایگذاری می شود.

محل قرار گیری پروتز سینه

محل قرار گیری پروتز سینه بنا به تشخیص پزشک و آناتومی فرد می تواند متفاوت باشد و در زیر عضله سینه و یابالای عضله سینه پروتز ها می توانند قرار گیرند. محل قرار گیری پروتز سینه در نتیجه جراحی بسیار تاثیر گذار می باشد. امروزه  اکثرا پروتز را در زیر عضله سینه قرار می دهند زیرا قرار گیری پروتز در زیر عضله سینه دارای نتیجه بهتر است و در هنگام شیردهی در مادران کمترین تاثیر را خواهد گذاشت.

پس از قرار گیری پروتز در ناحیه مورد نظر برای بستن برش از بخیه های قابل جذب استفاده می شود. استفاده از سوتین طبی پس از جراحی پروتز سینه برای برخورداری بهترین نتیجه بسیار توصیه می شود.

بهترین مارک پروتز سینه

پروتز سینه یکی از جراحی هایی می باشد که نظر بانوان زیادی را به خود جلب کرده است . مسلما در این رابطه سوالات بسیاری ذهن افراد را به خود درگیر می کند  . یکی از رایج ترین سوالات افراد  ،در خصوص بهترین مارک پروتز سینه می باشد .  در ادامه به بررسی بهترین مارک پروتز سینه می پرداریم .

خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی های نوین در رابطه با پروتز سینه پیشرفت های قابل توجهی شده است  و افراد با اطمینان بیشتری می توانند این جراحی را انجام دهند .

انواع مارک پروتز سینه

 • منتور (mentor )

مارک منتور یکی از موفق ترین و بهترین مارک ها برای پروتز سینه است ،جنس این مارک سلیکونی است و از کیفیت بالایی بر خوردار می باشد  و می توان آن را در دسته بهترین مارک های پروتز سینه دانست .

 • سیلیمد برزیلی ( silimed )

پروتز سیلیمد برزیلی نیز  یکی دیگر از مار ک های خوب برای پروتز سینه است از آنجایی که این نوع پروتز سینه  با توجه به ساختار و آناتومی بدن فرد ساخته می شود  و با آنالیز بالایی تهیه شده است در نتیجه دکتر عبدل زاده به بیماران خود بیشتر این نوع مارک را پیشنهاد می کنند . این نوع از پروتز سینه در کشور برزیل تولید و ارائه می گردد .

بهتر است قبل از اقدام به جراحی پروتز سینه با جراح خود در این رابطه صحبت و مشاوره کنید ،دکتر عبدل زاده جراح بینی خوب در تهران ،بهترین نوع جراحی و البته بهترین  مارک پروتز سینه را به بیماران خود  پیشنهاد می کنند تا میزان رضایت بعد از جراحی را به میزان قابل توجهی افزایش دهند .

مراقبت بعد از جراحی پروتز سینه

افرادی که اقدام به جراحی پروتز سینه کرده اند برای برخورداری از بهترین نتیجه باید مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه را بطور کامل رعایت کنند که در زیر به برخی از آن ها اشاره شده است.

داشتن درد در ناحیه پروتز سینه بعد از جراحی امری طبیعی می باشد که به مرور زمان بر طرف می گردد و می توانید با کمک داروهای مسکن میزان این درد را به نسبت قابل توجهی از بین ببرید .

حتما یک همراه در 24 ساعت اولیه پس از جراحی پروتز سینه در کنار خود داشته باشید

در هنگام استراحت از خوابیدن بروی شکم و پهلو جدا خودداری نمایید و به پشت بخوابید زیرا در این روش خوابیدن امکان جابه جایی در پروتز ها وجود ندارد و پروتز ها در بهترین محل خود قرار می گیرند

پس از جراحی پروتز سینه استفاده از سوتین طبی به مدت یک ماه ضروری می باشد زیرا سوتین طبی همانند پانسمان پس از جراحی عمل می کند و پروتز را در بهترین وضعیت نگه می دارد و نمی گذارد پروتز ها جابه جا شوند. ( در هنگام استحمام  می توانید سوتین طبی را در آورید.)

از کشیدن سیگار و مصرف الکل پس از جراحی پروتز سینه جدا خودداری نمایید.

 در ادامه برخی  از سوالات متداول در رابطه با  پروتز سینه  که از  دکتر  عبدل زاده  سوال می شوند را مطرح  می کنیم .

 • در حین جراحی پروتز سینه برش را در کدام قسمت  سینه ایجاد می کنند  ؟

به طورمعمول این برش در زیر سینه  برای  قرار  گیری پروتز ایجاد  می شود  .  برش در زیر سینه  این  امکان  را  ایجاد می کند  که جراح  در  حین  جراحی  به  قسمت قرار گیری  پروتز سینه  به  طور  کامل  دسترسی داشته  باشد  .  البته می توان  برش را در   کنار  های  سینه و  زیر  بغل  نیز ایجاد کرد  .

 • پروتز سینه  تنها راه ممکن برای  بزرگ کردن سایز  سینه می باشد ؟

خیر ،راه های مختلفی نیز وجود دارد که می توان برای بزرگ  کردن  سینه ها به کار  گرفت ،دکتر عبدل زاده قبل از هر چیز با بررسی شرایط بیمار  بهترین روش ممکن برای بزرگ و حجیم کردن سینه ها را توصیه می کند ،از جمله این روش ها شامل ،تزریق ژل و.. می باشد .  در مواردی دیده شده است  که فرد دچار افتادگی سینه است به این دسته  از افراد  لیفت سینه پیشنهاد می گردد .

 • آیا  پروتز سینه با عوارضی  همراه است ؟

مراقبت های  پس از لیفت سینه برای  از بین بردن عوارض بعد از  جراحی بسیارمهم می باشد . افراد برای حداقل کردن این عوارض لازم است به توصیه های پزشک توجه کنند . لازم  به ذکر است که بهتر است در انتخاب جراح برای پروتز سینه دقت کافی داشته باشید زیرا نقش جراح در پروتز و لیفت سینه بسیار مهم است .

 • آیا افرادی که  پروتز سینه را انجام داده اند ،امکان شیر دهی برای آن ها وجود ندارد ؟

پروتز سینه مانع از  بسته شدن عروق شیردهی نمی شوند ،در نتیجه نمی تواند به عنوان مانعی برای شیر دهی شناخته شود .

 • بهترین سن برای انجام پروتز سینه چه سنی است ؟

در حالت کلی این  جراحی برای افراد بالای 18 سال توصیه می شود ،در هر سنی ممکن است فرد احساس نارضایتی از ظاهر سینه های خود داشته باشد  .

 • تاثیرات این جراحی تا چه مدت ماندگار است ؟

ماندگاری این جراحی بسیار بالا است و تنها تحت شرایطی  همچون ،افتادگی پوست ،بالا رفتن سن و تغییر سایز می تواند تغییر کند .

سایر خدمات دکتر عبدل زاده بهترین جراح بینی در تهران

لیفت سینه

پروتز سینه

لیفت سینه با نخ

با تشکر مدیریت سایت دکتر مجید عبدل زاده جراح بینی خوب در تهران

پاسخ

4 × 4 =